Přitom Benago začalo zápas dobře. Ve 4. minutě přihrál Galvao Belejovi a ten otevřel skóre. Jenže hned po přestávce si dal Galvao vlastní gól a hostům začaly problémy – 1:1. Rozuzlení přišlo pět minut před koncem, kdy se radoval domácí střelec Merkl – 2:1. Jeho radost byla tak vehementní, že mu zručský Tachtadžis podkopl ze střídačky nohy a byl vyloučen. Pak už Benago vyrovnat nestihlo.

Roman Páral (trenér Nejzbachu Vysoké Mýto): „Na Benago jsme byli perfektně připravení. Chystali jsme se i na jejich power play. Soupeř byl oslabený, což byla naše výhoda, ale věděli jsme, jak dobrou power play Zruč má. Snažili jsme se tomuto vyhnout a presovat je od začátku zápasu. Prvních deset minut jsme byli zbytečně nervózní, z čehož pramenily chyby a po jedné z nich se Benago dostalo do vedení. Druhá desetiminutovka už byla výborná. Zahazovali jsme však jednu šanci za druhou. I první poločas jsme měli vyhrát čtyři-dva. Po přestávce jsme hráli stejně aktivně. Benago se nepouštělo do power play a navíc si dalo vlastní branku, která nás nakopla. Měli jsme další šance a dali jsme i druhý gól. Bohužel se nám nepodařilo zvýšit na tři-jedna, takže hosté hráli v závěru power play, ale přežili jsme ji. Petr Vladyka dokonce trefil tyč. Byli jsme hladovější po vítězství a šli jsme za ním tvrdě. Vyhráli jsme zaslouženě. Benagu nepomohly ani jejich praktiky, které momentálně předvádí.“

Petr Svoboda (asistent trenéra FC Benago Zruč n. S.): „Páteční těžké utkání v Mýtě ukázalo, že máme stále problémy proměňovat šance v zápasech, do kterých se dostáváme, a na druhé straně byl proti nám výborný brankář Gerčák. Jeden gól si dáme nešťastně sami a druhý po nedůrazu před naší brankou. Na středeční zápas se vrátí parta z Feniksu, která nám snad vrátí energii, jež nám v některých momentech zápasu chybí. Jinak gratulace do Mýta k výhře.“

Nejzbach Vysoké Mýto – FC Benago Zruč n. S. 2:1 (0:1)