Žabinští Vlci Brno

Žabinští Vlci Brno

Žabinští Vlci Brno

založen: 1988

Založen: 1988 | Klubové barvy: zelená, černá | Kontakt: Michal Letzel (předseda) - michal.letzel@gmail.com
1.liga: Před sezonou 21/22 | 22 utkání, 5 výher, 2 remízy, 15 proher, skóre 70:126, 17 bodů
Web: www.zabinstivlci.webnode.cz

Náš klub Žabinští Vlci je jedním z nejstarších futsalových klubů, a to nejenom v rámci regionu, ale i v ČR. Byl založen 5. 4. 1988 v restauraci U Primů v Brně - Žabovřeskách. Po několika postupech se propracoval z nejnižší soutěže až do jihomoravské Divize, ve které účinkoval do roku 2004. Při postupné generační obměně části hráčského kádru ŽV sestoupili a působili v nižších soutěžích (OP a KP). Návrat do vyšších futsalových pater přišel v sezoně 2009/10, ve které vyhráli ŽV Krajský přebor a vrátili se zpět do Divize, kde působili až do roku 2014. Od tohoto roku je tým účastníkem 2. celostátní ligy. Klub ŽV vede od začátku jeho zakladatel Michal Letzel. V sezoně 2019/2020 skončil tým na 3. místě 2. ligy futsalu východ a přijal postup do nejvyšší soutěže po odmítnutí Olomouce a Vyškova. V premiérovém ročníku v nejvyšší soutěži obsadili Brněnští desátou příčku. 

Žabinští Vlci Brno

Tým v této sezóně nehrál nejvyšší futsalovou ligu.

Brno | Modřice

Jedná se o velkou herní plochu s rozměry 45,2 x 25 m. Výška stopu je až 13,7 m a ve dvou nejnižších místech 9,6 m. Sportovci mohou využít buď celou plochu nebo ji je možno pomocí mobilních zástěn, spouštěných elektricky ze stropu haly, během krátké chvíle přepažit na tři nezávislé dílčí herní plochy rozměrů nohejbal či volejbal. Hracím povrchem je nejmodernější palubovky německé firmy HARO certifikovaná mezinárodní basketbalovou organizací FIBA.

Samozřejmostí je kvalitní osvětlení možné používat ve třech úrovních, které splňuje nároky na televizní přenosy. Hala disponuje i přirozeným světlem, které však lze v případě potřeby zastínit pomocí systému žaluzií. Hala má kvalitní vzduchotechniku. Celý prostor haly i hlediště je kvalitně ozvučen s možností komentování pomocí přenosných mikrofonů. Celý prostor má skvělou akustiku.

Kamerový systém v hale je pak možno pomocí vlastního notebooku použít např. pro přenos videa z hry pomocí různých streamovacích aplikací.

Na stěnách haly jsou umístěny dvě led obrazovky, které fungují jako časomíra a evidence skóre a dalších údajů o probíhající hře. Větší obrazovka má rozměry 3,8 x 2,1 m . Je možno promítat informace k průběhu utkání, ale také různé fotografie či videa, které dodají zápasu profesionální podobu.

Hlediště má kapacitu cca 250 diváků.

Celý prostor haly lze pak sledovat i z vybaveného VIP salonku nebo místnosti pro komentátory televizních přenosů.

Pro potřeby řízení a organizace větších akcí je možno si v vstupu do haly pronajmout Síň slávy, kde může mít zázemí organizační štáb.

Přímo u haly je 75 parkovacích míst včetně míst pro invalidy.

Okolní komunikace umožňují i příjezd větších vozidel a hala je vybavena velkým technickým vstupem pro návoz potřebné techniky přímo na plochu  haly.

Občerstvení lze objednat s restaurací Sokec přímo na hale.

Pokud by se jednalo o vícedenní akci lze pro sportovce využít ubytovací část haly.

Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kapacita 250
Rozměr hrací plochy 40 x 20 m
Povrch palubovka
Vstupenky 50 Kč

Více o hale

Žabinští Vlci se rozloučili prohrou v brněnském derby

V posledním kole nejvyšší futsalové ligy Žabinští Vlci Brno prohráli derby zápas s Helasem Brno v poměru 3:6. Tento výsledek znamená jedenácté místo v tabulce a po dvou prvoligových sezonách sestup do druhé ligy.

Žabinští Vlci se rozloučili prohrou v brněnském derby 12.03.

Žabinští Vlci nebodovali a záchrana se jim výrazně vzdálila

V předposledním kole se Žabinští Vlci Brno utkali s týmem FTZS Liberec a k uchování reálné naděje na záchranu v nejvyšší soutěži museli bodovat. Přes velkou snahu našich hráčů byli nakonec šťastnější hosté a pod Ještěd si odvezli tři body po vítězství 3:2.

Žabinští Vlci nebodovali a záchrana se jim výrazně vzdálila 05.03.

Úspěšný návrat Chrudimi domů odnesli Vlci jedenácti brankami

Předposlední domácí vystoupení v základní části na domácí půdě muselo chrudimské fanoušky potěšit. Futsalisté Chrudimi zasypali Žabinské Vlky v prvním poločase devíti góly a nakonec zvítězili vysoko 11:1! I nadále tak za sebou udrželi všechny nejbližší pronásledovatele a zůstávají na čele 1. Futsal ligy.

Úspěšný návrat Chrudimi domů odnesli Vlci jedenácti brankami 26.02.

Michal Odehnal: Nezachránit ligu by byla obrovská škoda!

Žabinští Vlci v sezoně dokázali porazit Slavii i Spartu, ale ani tyto výsledky jim nezajistily to, že by se vyhnuli boji o záchranu. Slavia se na ně v odvetě pečlivě připravila a další senzaci na svůj účet v Praze nepřipustila.

Michal Odehnal: Nezachránit ligu by byla obrovská škoda! 18.02.

Žabinští Vlci doma podlehli mistrovské Plzni

Papírové předpoklady před utkáním Žabinských Vlků Brno s úřadujícím mistrem ČR z Plzně hovořily zcela jasně a vlastní zápas dle těchto nakonec skončil. Po prohře 2:6 se ale rozhodně domácí nemají za co stydět.

Žabinští Vlci doma podlehli mistrovské Plzni 15.01.

Jediný gól vstřelil Chrudimi v poslední minutě Havlín

V dohrávce devátého kola přivítali ve středu Žabinští Vlci Brno v domácí hale v Modřicích velkého favorita - tým FK Chrudim a dle papírových předpokladů v tomto utkání bodovat nedokázali. Po vítězství 8:1 si tři body odvezl soupeř.

Jediný gól vstřelil Chrudimi v poslední minutě Havlín 06.01.

Rok 2022 odstartuje dohrávkou. Vlci přivítají Chrudim

V letošní sezoně se ještě neutkali. Řeč je o futsalistech Žabinských Vlků Brno a FK Chrudim. Poprvé změří síly ve středu v dohrávaném utkání 9. kola. Zápas v Modřicích startuje v 18:45 a živě ho uvidíte na YouTube.

Rok 2022 odstartuje dohrávkou. Vlci přivítají Chrudim 04.01.

Brno | Modřice

Více