1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

založen: 1982

Založen: 1982 | Klubové barvy: žlutá, černá | Kontakt: prezident Bohumil Štanglica, Komenského 94, 566 01 Vysoké Mýto, fcnejzbach@centrum.cz
1.liga: Před sezonou 22/23 | 693 utkání, 344 výher, 97 remíz, 252 proher, skóre 2971:2621, 1129 bodů
Web: www.nejzbach.cz

Nejzbach dostal jméno podle stejnojmenného potoka, který protéká Vysokým Mýtem. Klub se věnoval nejprve sálovému fotbalu, kde působil až do roku 1995, se kterým skončil až v době, kdy se už přes nižší soutěže probojoval až do 1. futsalové ligy. V ní hned od počátku patřil k naší špičce, ale nedařilo se mu dosáhnout na titul. V sezóně 1998/1999 podléhá ve finále ligy Viktorii Žižkov, o rok později Bakovu a v sezóně 2001/2002 získává třetí stříbrné medaile, když nedokázalo pokořit Jistebník. V roce 2003 však už Nejzbach slaví titul. I nadále patří tento klub k naší špičce, v nejvyšší soutěži je ze všech účastníků nejdelší dobu bez přerušení, nikdy se neocitnul mezi sestupujícími celky. V roce 2018 však předchozí vedení odhlásilo tým z nejvyšší soutěže. Tým se vrátil do 1. Futsal ligy hned po sezoně 2018/2019, ale v následujicím předčasně ukončeném ročníku spadl zpět do druhé ligy. Sezona 2020/2021 se vůbec ve 2. Futsal lize neodehrála. Návrat do nejvyšší soutěže se tak povedl až po sezoně 2021/2022, ve které Nejzbach skončil druhý a využil nabídky po odstoupení Svarog FC Teplice.

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
# Hráč zápasů góly asis. body. ž.k. č.k.
1. 309 Gerčák Libor Gerčák 1 (1) 0 0 0 0 0

Tým v této sezóně nehrál nejvyšší futsalovou ligu.

SH Vys. Mýto

Sportovní hala ve Vysokém Mýtě je tradišní domácí baštou místního Nejzbachu. Má nejmenší haly ze všech ligových stánků, ovšem pochopitelně v rámci pravidel. V místním "kotli", kde domácí fans dokáží vytvořit skvělou amosféru, se jen obtížně získávají body...

Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kapacita 450 diváků
Rozměr hrací plochy 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Vstupenky 50,-Kč / ženy, důchodci a děti do 12 let 30,- Kč

Více o hale

Jan Lištván: Futsal byl pro mě droga

Bývalý reprezentační obránce Jan Lištván svoji bohatou sbírku futsalových medailí už jako hráč nerozšíří. Na svém facebookovém profilu oznámil konec kariéry. Jak vzpomíná na svoji futsalovou kariéru nám prozradil v našem rozhovoru.

Jan Lištván: Futsal byl pro mě droga 16.03.

Trápení pokračuje. Nejzbach prohrál posedmé v řadě

Vysokomýtští futsalisté posedmé v řadě prohráli. Tentokrát na domácí palubovce podlehli Helasu Brno 3:6. Nejzbach v dalším kole zajíždí na palubovku Mělníku, kde už potřebuje získat důležité body do boje o záchranu, jinak by už bylo opravdu zle.

Trápení pokračuje. Nejzbach prohrál posedmé v řadě 29.02.

Miroslav Semerád: Věřím, že se nám proti Helasu podaří nakopnout

Po zápase s Chrudimí měl rozpačité pocity. Miroslav Semerád se svým celkem na palubovce ERA-PACKu nezklamal, ale ani nepřekvapil. Přesto hrající trenér neztrácí naději a směřuje přípravu na nadcházející stěžejní duely o záchranu ve VARTA futsal lize. „Našim cílem je udržet pro Nejzbach VARTA futsal ligu,“ říká odhodlaně zkušený harcovník.

Miroslav Semerád: Věřím, že se nám proti Helasu podaří nakopnout 25.02.

Východočeské derby patří Chrudimi! Soupeře zlomily premiérové trefy Yuriho

Futsalisté Nejzbachu Vysoké Mýto chtěli na chrudimské palubovce díky úporné defenzívě a kvalitnímu brankáři Ehrenbergovi věřit v úspěch. Drželi se až do té doby, než začal v první půli úřadovat brazilský novic Yuri, který načal Nejzbach dvěma brankami. Po pauze se přidal ještě David Drozd a Duio, Chrudim v konečném součtu přehrála Vysoké Mýto výsledkem 5:1.

Východočeské derby patří Chrudimi! Soupeře zlomily premiérové trefy Yuriho 22.02.

Středeční souboj o záchranu v livestreamu

VARTA futsal liga nabídne ve středu večer dohrávku 16. kola. Půjde o velkou bitvu o záchranu. Liberec hostí od 20 hodin Vysoké Mýto a vy se můžete dívat živě na Tipsportu nebo LSTV. Zápas komentuje Ondřej Zlámal.

Středeční souboj o záchranu v livestreamu 18.02.

SH Vys. Mýto

Více