Liberečtí vycházeli po celých 40 minut z hlubokého bloku, kdy se snažili chodit do protiútoků. V prvním poločase se pražané trefili přesně třikrát z krásných střel ze střední vzdálenosti.

I futsalisté FTZS měli své příležitosti, kdy např. nová posila Vojtěch Novotný pelášil z poloviny hřiště sám na bránu, ale nezakončil přesně. Do šaten se tak šlo za stavu 0:3.

Druhé dějství bylo na góly bohatší. Toho prvního se chopil VÍT KRATOCHVÍL, který se ujal míče na soupeřově polovině a chladnokrevně zakončil – 1:3.

Vstřelená branka paradoxně Libereckým uškodila. Euforii a naději na další snížení sebrali sparťané slepenými góly ve třetí třetině zápasu a rozhodli o tom, kam poputují tři body. Za FTZS se ještě trefila posila TOMÁŠ JANÁČEK, který po individuálním úniku chytře přehodil Gerčáka. Konečný výsledek – 2:10.

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec): „Do zápasu jsme šli s taktikou bránění v hlubokém obranném bloku. Nechtěli jsme Spartu pouštět do kombinace přes střed, kterou má velmi nebezpečnou. To se nám první poločas dařilo, branky jsme dostali po krásných střelách z dálky. Škoda našich nevyužitých brejků, mohli jsme jít v poločase do kabin s příznivějším výsledkem. V druhém poločase jsme konečně dokázali dát gól, ale tři rychlé branky v rozmezí dvou minut rozhodli o výsledku. Na konci jsme udělali několik zbytečných chyb a ty kvalitní soupeř jako Sparta je dokáže potrestat. Myslím, že jsme nesehráli špatný zápas a výsledek pro nás mohl byt příznivější, než nakonec je.“

Hodnocení Pavla Bíny (vedoucí FTZS Liberec): „Musím naše hráče a trenéry pochválit. Na hře byl vidět velký progres. Všichni poctivě vyplňovali důležité prostory a hráče Sparty jsme nepouštěli lacino do příležitostí. Především první půle byla z naší strany směrem dozadu velice dobrá. Je pravdou, že nám poté zřejmě uškodil gól na 1:3. Malinko jsme vypadli z koncentrace a sparťané toho plně využili. Klobouk dolů před individuální kvalitou některých hráčů Sparty. Byla to pro naše hráče opět skvělá zkušenost. Těší mě zapracování mladých hráčů, kteří výkonnostně rostou před očima a i výkony nových tváří. Soupeři gratuluji k zaslouženým 3 bodům.“

Hodnocení Beniho Simitči (trenéra Sparty): „Dnes mohu být plně spokojen jen s výsledkem a s deseti vstřelenými góly! Jinak z předvedené hry nadšený nejsem. Budu opakovat, že kluci jsou unavení z tréninkových dávek, že mají těžký nohy. I přesto nemusím být úplně nespokojen, protože i přes únavu a fakt, že jsme hráli proti soupeři, který bránil v 10 metrech, tak jsme dali 10 gólů, a to bez Kociće a Grbeši. Největší radost mi udělal comeback Azema Brahimiho, který se poprvé vrátil po roce a půl a zvládl to, přidal dvě asistence. Gratuluji soupeři za snahu a bojovnost, pokud do budoucna začnou hrát futsal s tímhle mladým a běhavým týmem, můžou být stálicemi v první lize.“