První branka utkání padl už po dvou minutách, když se prosadil Sparťan Wilde. Sparta už od úvodu utkání tlačila a náš celek vysoko napadala. Gólový kolotoč pořádně roztočil v 6. minutě Michal Seidler, který v zápase nasbíral celkově 11 kanadských bodů (5 branek + 6 asistencí). Sparťané téměř celý zápas tlačili, nepouštěli naše hráče VŠB do šancí, až ve 34. minutě se nám podařilo skórovat, když se prosadil Dominik Mládek. Další branku našeho celku vsítil Adam Černohorský.

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): "Bohužel i domácí zápas s Spartou skončil vysokým přídělem v naší síti. Každopádně se nám podařilo dostat Spartu do Ostravy, zaplnit halu a zahrát si proti těm největším hvězdám světového futsalu, což je pro nás v podmínkách, v jakých futsal dlouhodobě děláme v porovnání s ostatními ligovými týmy, to nejvíc. Spartě gratulujeme, děkujeme za oba dva zápasy a přejeme jí hodně štěstí v boji o titul, protože to je jediný tým, který může Chrudim sesadit."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): "Výsledek zápasu nebudu komentovat jako prioritu, protože v zápase s takovým soupeřem se góly čekají automaticky. Chtěl bych jen vyzdvihnout to, že kluci hráli 40 minut stejným tempem, tak jak jsme hráli i v domácím zápase v Praze a paradoxně je výsledek úplně stejný. Ano, je pravda, že v druhém poločase jsem začal věřit tomu, že zlomíme náš vlastní rekord, ale nebýt brankáře Zalacka, tyčí a břeven, tak se to i stalo. Každý si říká, že je ostuda VŠB, že mají jen 3 body a bůhví kolik inkasovaných gólů, ale já před nimi smekám klobouk, hrát v každém zápase se stejným týmem a nevykašlat se na to jako někteří v úvodu soutěže, to byla daleko větší ostuda. Musím dnes pochválit i obecenstvo, kterého bylo hodně a fandili domácím, ale tleskali i našim gólům, které dávaly hvězdy Sparty." 

VŠB-TU Ostrava - AC Sparta Praha 2:26 (0:11)

Statistiky

Profil haly

VŠB Ostrava

Více
Adresa Studentská 1770, 70220 Ostrava
Kapacita 275