Souboj plzeňského kapitána Lukáše Rešetára s jeho dlouholetými spoluhráči z Chrudimi začal skvěle pro Interobal, v první minutě totiž zařídil vedení domácím svou tečí Tomáš Vnuk. - 1:0. Hosté na palubovce haly Lokomotivy prohrávali za celý zápas pouze 12 sekund, než vyrovnal Everton - 1:1. Hned ve druhé minutě skóre otočil ve prospěch ERA-PACKu David Drozd a když přidal v minutě 7. třetí trefu hostů Koudelka (1:3), vypadalo to s Plzní špatně.

Domácí se ovšem nevzdali, zaváhání gólmana Litviněnka potrestal Tomáš Abrham - 2:3. A když se v 16.minutě hosté dopustili šestého faulu, srovnal Michal Kovács na 3:3. Stejný hráč ale vzápětí z daší desítky Litviněnka nepropálil a Chrudim v závěru první půle trestala. V 18. minutě jí vrátil vedení Bagatini - 3:4.

Po změně stran se domácím nedařilo překonávat pozorně bránící obranu mistra a navíc sama otvírala v defenzívě okénka. To trestali dvarát Pavel Drozd, jednou Everton a ve 32.minutě překonal Michala Bartůňka ještě Doša. Až za stavu 3:8 brankostroj hostů ustal, v poslední minutě se ještě první trefy v plzeňském dresu dočkal proti svým bývalým spoluhráčům Lukáš Rešetár. Hlavička plzeňského kapitána už ale pouze zmírnila zaslouženou porážku Interobalu.

Hodnocení zápasu

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Očekávali jsme složité utkání proti jednomu z favoritů na titul a očekávání se naplnila. Zápas jsme začali bez potřebné koncentrace, za což jsme byli v první minutě potrestáni gólem. Na obranu hráčů je nutno říci, že jsme velmi rychle skóre otočili a tím získali i klid na naši hru, bránil nám však nadměrný počet faulů. Ve druhém poločase jsme předvedli skvělý výkon a do praxe převedli věci z tréninku, na kterých jsme usilovně pracovali. Na druhou stranu, v obraně jsme předvedli velké množství chyb, které musí být napraveny, vysvětluji si je ale velkým počtem zraněných a tím pádem nedostatkem hráčů. Ligu jsme začali dobře. Zároveň bych rád vyzdvihl skvělou atmosféru v hale a doufám ve více takových zápasů.“

Lukáš Rešetár (kapitán SK Interobal): „Představoval jsem si to trošičku jinak, zvláště druhý poločas. První půle ještě dá se říct byla vyrovnaná, v jejím závěru to bylo 3:3, kopali jsme desítku a mohli jít do vedení. Nakonec šel do vedení soupeř, ale pořád jsme byli ve hře, bylo to otevřené. Ve druhé půli jsme bohužel zaspali úvod a byly tam chyby, které Chrudim potrestala. A pak už to pro naše mužstvo, které ještě nemá takové zkušenosti, bylo těžké. A výsledek je takový hořký."

SK Interobal Plzeň - FK ERA-PACK Chrudim 4:8 (3:4)