Spartě vyšel vstup do zápasu, když hned ve 3. minutě poslal míč na nabíhajícího Cupáka Belej a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Vzápětí skončil jeden z dlouhých nákopů domácích na tyči a stejně dopadla i střela Pimpolha. Druhý gól viděli diváci v 10. minutě, kdy se po sparťanské kombinaci objevil sám na středu palubovky Pimpolho, který svou šanci proměnil střelou k tyči – 0:2.

Na rozdíl jediného gólu snížil zkraje 13. minuty po rohovém kopu ranou z první Jiráský, ale stav 1:2 vydržel jen šestnáct sekund. Sparta totiž dokázala sehrát signál po autu a Diego jí vrátil dvoubrankový náskok.

Stav 3:1 pro Spartu platil až do 31. minuty. V té Brahimi zachytil rozehrávku domácích, poslal míč k postranní čáře Diego, který naservíroval na zadní tyč přihrávku Belejovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do sítě. O tři minuty později prošel na útočné polovině Angellot mezi trojicí domácích hráčů, přihrál Pimpolhovi, který naservíroval gólový pas Amadeovi – 1:5. Tento gól byl zároveň poslední chvíli, kterou strávil v zápase brankář Nejzbachu Libor Gerčák, který po střetu se zakončujícím hráčem Sparty utkání kvůli zranění nedochytal.

Jeho náhradník Jan Špinar lovil míč ze své sítě po dvou minutách pobytu v brance, kdy ho propálil Pimpolho. Stav 6:1 už se poté nezměnil a Sparta si tak připsala do tabulky VARTA futsal ligy další tři body.

„Klíčové pro vývoj zápasu byly naše chyby. Zbytečně jsme otvírali prostor v obraně a Sparta toho dokázala využít. To zápas podle mě rozhodlo,“ řekl k utkání vysokomýtský Jan Lištván, který absolvoval svůj první zápas v dresu Nejzbachu: „Chce to zatím ještě čas, i když ho moc nezbývá. Nicméně věřím, že vše doženu na trénincích. Věřím, že postupně si vše sedne a na play off už budu úplně v pohodě připravený.“

Kouč Sparty byl po závěrečném hvizdu spokojený. „Zápas byl v naší režii. Musím znovu zopakovat, že jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici a spolu s Lukášem Stránským jsme na hráče na trénincích hodně přísní a tvrdí. Klukům jsem řekl, že duel s Nejzbachem pro nás bude test toho, jak na tom jsou fyzicky a myslím si, že jsme podali skvělý výkon,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Gól jsme dostali jen po rohu, kdy se hráči nedomluvili. Celkově mohlo utkání skončit i vyšším rozdílem, kdybychom měli lepší mušku. K nepřesnosti v zakončení asi přispělo právě i to, že mají hráči tvrdší nohy z přípravy a nemají v nich takový cit. Chceme nyní ještě týden pracovat stejným rytmem, abychom byli co nejlépe připravení na play off.“

Nejzbach Vysoké Mýto – AC Sparta Praha 1:6 (1:3)
Branky a nahrávky: 13. Jiráský (Sklenář) – 3. Cupák (Belej), 10. Pimpolho (Amadeu), 13. Diego (Cupák), 31. Belej (Diego), 34. Pimpolho (Amadeu), 36. Pimpolho (Angellot).
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Profil haly

DM Vys. Mýto

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kapacita 450 diváků
Vstupenky 50,-Kč / ženy, důchodci a děti do 12 let 30,- Kč