S prázdnou odjely i Litoměřice. Ty zatím kousaly v Mýtě nejvíc. Stav 2:5? Nic neřešitelného! Za odvážnou hru v power play byl Gardenline odměněn dvěma góly a infarktová koncovka byla na světě.

Závěr si ale domácí už pohlídali a mohlo se slavit. Mýto však muselo skousnout výstavní volej Zapletala i proměněnou Kovácsovu penaltu pár vteřin před poločasovou sirénou. Za domácí se v 11. minutě prosadil Jiráský. Ten odehrál celý mač s krvácejícím palcem na noze, za což si zaslouží minimálně povýšení.

Co borcům ve žlutém fungovalo, to byly dlouhé Gerčákovi výhozy a výkopy. Branka z nich sice nepadla, ale Vavrek se potil jako v legendární sauně Honzy Musila. I krásných gólů se diváci nakonec dočkali. Tandem Novák – Šabata ostře vyvrátil tvrzení Libora Gerčáka, že mýtští ostrostřelci umí kopat jenom na tréninku. A když přidal Michalec pátou trefu, tak faktura na tříbodový import do Litoměřic byla definitivně stornována.

Miroslav Semerád (trenér Nejzbachu): "Utkání mělo z obou stran výbornou kvalitu, sice jsme po standardce soupeře inkasovali, ale dokázali jsme oplatit stejnou mincí. Hrubá chyba a proměněná penalta Kovácse nás trochu zmrazila, nicméně do druhé půle jsme nastoupili s taktikou ostrého presinku, což slavilo úspěch. Škoda těch branek v závěru. Taverna to tam dvakrát doklepl a poslední minuta byla opravdu hektická. Chlapce ale za dnešek chválím, poctivě to odmakali."

Nejzbach Vysoké Mýto – Gardenline Litoměřice 5:4 (1:2)
Branky: 11. Jiráský (Sklenář), 25. Novák (Kubát), 26. Šabata (Jošt), 33. Novák (Kubát), 36. Michalec (Gerčák) – 7. Zapletal (Kovács), 20. Kovács (10 m pk), 36. Taverna, 40. Taverna.