Tenhle zápas Berany bolel. Kombinace vázla a do optimální formy měli borci ve žlutém na míle daleko. Rozkaz zněl ale jasně: získat tři body a potvrdit tak letošní domácí neporazitelnost. Tenhle fakt ale hosté absolutně neakceptovali. V 6. minutě propálil Havrda z přímáku zeď a míč skončil za zády překvapeného Gerčáka. „Tohle České Lípě hodně pomohlo. Naši kluci hráli v křeči a neproměňovali šance. Měli jsme jich docela hodně, ale akorát jsme rozchytali Kirova,“ poznamenal president Nejzbachu Ladislav Popelka. Za brankářem hostí se dvakát otřásla branková konstrukce, ale jinak byl spolehlivý. Své by mohli vyprávět Šabata, Sklenář a Vágner.

Dlouho to vypadalo, že pro Mýto to bude zápas blbec, až ve 30. minutě Vladyka vybojoval míč na útočné polovině, naservíroval ho Michalcovi a ten odčaroval branku Démonů. „Tohle byla naše hrubá chyba, kterou jsme soupeře posadili do sedla. Kluci z Mýta sice byli opticky lepší na míči, ale my hráli slušně odzadu a záda nám perfektně kryl Milen Kirov. Neříkáme, že jsme si zasloužili vyhrát, ale kdybychom zvýšili na 2:0, měl by Nejzbach velké problémy, takhle mu tam spadly další dvě šťastné branky a my odjíždíme s prázdnou,“ smutnil kapitán Démonů Stanislav Bejda.

Domáci nakonec spasil vítěznou trefou Novák a pojistku přidal kuriózním odrazem Sklenář. Pochvala pro domácí je však na místě. Zvládli utkání, ve kterém se jim herně nedařilo dovést do vítězného konce, byť pro diváky to rozhodně žádná hitparáda nebyla. „Na vyrovnání jsme čekali poměrně dlouho, poté už to bylo lepší. Soupeř se soustředil na bránění a my si vytvořili určitý tlak. Musím pochválit i Libora Gerčáka. Jeho zákrok proti tutovce Rotta, to se jen tak nevidí,“ vysekl poklonu Popelka.

Nejzbach Vysoké Mýto – FC Démoni Česká Lípa 3:1 (0:1)
Branky: 30. Michalec (Vladyka), 32. Novák (Sklenář), 35. Sklenář – 6. Havrda.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777