Dvakrát skóroval Černý, který nekompromisně využil hrubic Mýta. To šlo do vedení po placírce Kubáta a další branku přidal po precizní přihrávce Jiráského Sklenář. Umělecký dojem však na 10 bodů rozhodně nebyl, což potvrdil i kouč Nejzbachu Miroslav Semerád. „V první půli to nebylo ono, hodně jsme chybovali a Teplice najednou zjistily, že by to mohlo jít.  O pauze jsem proto udělal jedno střídání, které bylo ku prospěchu věci. Když se jednomu nedaří, tak ho musí nahradit někdo jiný a to se povedlo,“ potvrdil domácí trenér.

Nejzbach přidal na obrátkách a Kalina se potil jako za mladých let. Dobře zachytal i Libor Gerčák, pumelice z dálky měl pokryté, stejně jako dorážky z bezprostřední blízkosti. Na břevna to bylo dva – dva, ale branky začaly padat do teplické sítě. Zkušený obstřel Vágnera znamenal pro berany třetí vedení v zápase, které potvrdil další trefou J. Novotný. Hosté vsadili na power play a to se jim vyplatilo. Baran po ukázkové souhře teplické pětice zadělal na pořádné drama, které rozčísl až Michal Jiráský, jenž hlavou lízl přesný Gerčákův výhoz. Hosté v tu dobu nepochopitelně střídali a Jiráský mohl pohodlně skórovat do prázdné.

Tento moment také notně namíchl gólmana severočechů Jana Kalinu: „Máme nezkušené mužstvo. Spousta kluků loni hrála divizi, zkušenosti prostě chybí. Bylo to hodně zbytečné. S výsledkem by se dalo ještě něco dělat. Musíme si z toho vzít ponaučení. Nejzbach dnes vyhrál hlavně díky zkušenostem, od Libora Gerčáka počínaje. Před prvním gólem jsem vůbec nic neviděl, soupeřovi hráči to tam krásně zaclonili a já byl bez šance.“

To reakce Miroslava Semeráda byla o poznání veselejší: „Už před utkáním jsem z kluků cítil velké odhodlání a chuť se o výsledek porvat, což se na palubovce naplno projevilo. Už v chrudimi jsem zaznamenal výrazné herní zlepšení, které dnes kluci potvrdili.“

Nejzbach Vysoké Mýto - Svarog FC Teplice 5:3 (2:2)
Branky a asistence: 4. Kubát (Jiráský), 12. Sklenář (Jiráský), 22. Vágner, 29. J. Novotný (Šabata), 40. Jiráský (Gerčák) – 6. Černý (Künzl), 19. Černý (Jean), 35. Baran.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777