Rozhodit se nenechali ani rychlým gólem kapitána hostí Maláka. Ten oslavil svoji trefu parádním saltem a svého zářezu si náležitě považoval. „Já moc branek nedávám, tak si to užívám. V zakončení mám obrovské mezery, a tak se dost dobře může stát, že tohle salto bylo v téhle sezoně poslední,“ usmíval se hostující kapitán. Ten výkon svého mužstva bral sportovně „No jo, dnes se nám to vůbec nepovedlo. Sice jsme brzo vedli, ale pak jsme totálně odpadli. Hráli jsme ustrašeně a bez důrazu, navíc nám kvůli fotbalu chyběli čtyři hráči. Nejzbach vyhrál naprosto zaslouženě,“ uvedl Malák.

A měl pravdu. Během 45 vteřin Šabata nabil nejprve Michalcovi, poté Vladykovi a berani byli rázem ve vedení, a když se pár vteřin před sirénou prosadil kapitán Vágner, bylo de facto po zápase. Mělník neměl ve svém arzenálu žádnou protizbraň. Jeho hlavní tahoun Josef Gabčo byl absolutně bezzubý a v průběhu druhé půle už na palubovce chyběl. „Vůbec se mi tu nedařilo, na co jsem sáhl, to bylo špatně. Víc vám ale neřeknu, nechci být vulgární,“ utrousil Gabčo.

To střelec čtvrtého domácí gólu Michal Jiráský byl o poznání sdílnější. „Čekal jsem od Mělníku kvalitnější výkon, zvláště pak od Gabča. Ten byl ale otráven a vůbec se nedostával do zakončení. Oproti minulému utkání na Slavii jsme se vyvarovali chyb a zlepšili pohyb. No a konečně se mi taky podařilo vstřelit nějakou hezkou branku,“ zářil Jiráský. Závěrečné resumé zápasu obstaral muž večera Martin Šabata, který vedle tří asistencí pobavil ochozy i brilantním přehozením brankáře Rusaka.

Nejzbach Vysoké Mýto - Olympik Mělník 5:1 (3:1)
Branky: 5. Michalec (Šabata), 5. Vladyka (Šabata), 19. Vágner (Šabata), 23. Jiráský, 31. Šabata (Michalec) – 2. Malák (Prieložný)
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777