Zápas začali lépe domácí, které poslal v 6. minutě do vedení Mendrok, jenže Chrudim za pár vteřin vyrovnala zásluhou Slováčka. Po první půli pak Chrudim vedla 4:1. A druhý poločas? Ten patřil jednoznačně chrudimskému Lukášovi Rešetárovi. Soupeři nastřílel čtyři branky a stanovil konečné skóre na 8:1.

Andrea Bucciol (trenér SKP Ocel Třinec): „Škoda, že domácí utkání dopadlo takovým skóre. Chtěli jsme divákům dobrým výkonem i výsledkem poděkovat za to, že nás v celé sezoně podporovali v tak hojném počtu. Když si zanalyzujeme branky Chrudimi, zjistíme, že jsme jim opět všechny darovali úplně zbytečnými chybami v obraně, kde si nejsme schopni pořádně pokrýt útočící hráče. Je mi jasné, že hrát vyrovnané zápasy s Chrudimí nemůžeme. Byl bych ale rád, kdyby nás porážela svými skvělými akcemi a ne brankami, které jí darujeme. Tým jako Chrudim prostě takové chyby, jaké uděláme v každém zápase, trestá a podle toho vypadají i výsledky. Podle mě hrajeme sérii s vítězem letošního ročníku soutěže. Své postavení si svou kvalitou plně zaslouží, ale mrzí mě, jakým způsobem utkání prohráváme. V pátek pojedeme do Chrudimi a budeme se snažit odehrát lepší zápas, než jaké jsme předvedli doteď. Šance, že sérii vrátíme do Třince je sice hodně malá, dokud ale rozhodčí nefoukne konec třetího utkání, pořád budu věřit v zázrak. Chceme se ještě fanouškům připomenout, aby nezapomněli, že nejvyšší soutěž budeme hrát i v příští sezoně.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Znovu jsme odehráli dobrý zápas. Po chybě jsme sice inkasovali jako první, po několika sekundách se nám však podařilo skóre vyrovnat. Předvedli jsme dobrý výkon do útoku i do obrany. Nyní potřebujeme na výkon navázat a ukončit sérii. Chci poděkovat třineckým fanouškům, kteří se postarali o skvělou show. Rád bych viděl víc zápasů s atmosférou jako zde v Třinci.“

SKP Ocel Třinec - FK ERA-PACK Chrudim 1:8 (1:4)