Souboj druhého týmu soutěže se sestupujícím Hradcem Králové měl favorita jasného, ale o tom, kdo si odnese tři body dlouho jisto nebylo. Domácí orli totiž své šance zahazovali, zatímco Hradečtí bojovali a dokonce se jim podařilo z 0:2 vyrovnat na 2:2. Poté ale Benago čtyřmi trefami rozhodlo o svém vítězství 6:2.

Benago se dostalo díky své aktivitě do vedení už ve 3. minutě utkání, kdy Saul rozehrál rohový kop na Sidneiho, ten si přehodil míč z pravačky na levačku a ranou o břevno otevřel skóre utkání. Na konci 15. minuty se domácí radovali podruhé, když Vnuk vybojoval míč a poslal jej na branku. Tam už ho chtěl chytit do rukou hostující brankář Tošovský, jenže těsně před ním míč nasměroval mezi tyče Belej - 2:0. Na konci první půle se dokázali hosté vrátit do zápasu. Nejprve byla Zdržálkova střela sražena, ale míč se dostal k Beranovi, který jej vrátil Zdržálkovi, jehož střela prošla pár centimetrů za brankovou čáru.
Ve 26. minutě přišlo vyrovnání

Hradečtí se dokonce ve 26. minutě dočkali vyrovnání, když prošlo do sítě Zdržálkovo bodlo. Nerozhodný stav však nevydržel ani minutu. Saul totiž rozehrál z pravé strany aut na Sidneiho, jehož dělovku tečoval do branky Belej - 3:2. Čtvrtou branku přidalo Benago poté, co brankář Ondráček vyrazil před sebe střelu Pimpolha a pro dobíhajícího Sidneiho nebyl problém poslat míč pod horní tyč. Definitivní rozhodnutí nachystali domácí na 35. minutu, v níž se prosadili hned dvakrát. Nejprve po faulu na Beleje proměnil pokutový kop Saul a o pár sekund později našel Fogaca u levé tyče Beleje, který elegantní patičkou upravil na konečných 6:2.

„Nejsem spokojený, protože jsme nedodrželi věci, které jsme si řekli. V prvním poločase jsme nedali snad sedm, osm tutovek. Podařilo se nám jít sice do vedení jedna-nula, ale potom se dlouho čekalo na další gól a my své šance zahazovali. V podobném duchu se nesl i druhý poločas. Soupeř se prosadil ze svých pološancí,například po střele z deseti metrů. Hradec hrál to, co hrál a klobouk dolů před ním, že se nevzdal," pochválil bojovnost soupeře trenér Benaga Beni Simitči.

Benago se připravuje na play off. „Myslím si, že kdybychom dali rychleji více gólů, vypadal by výsledek i výkon Hradce jinak. Jelikož to ale bylo stále o jeden, dva góly, tak Hradečtí hráli až do konce a živili naději. My jsme odskočili až v závěru. Spokojený ale nejsem, protože kdyby ostatní viděli,jak hráči hrají na tréninku, z jakých šancí dávají góly, tak by tomu snad ani nevěřili, protože dnes jsme se nemohli trefit ani ze stoprocentních šancí. Takže vlastně spokojený můžu být jen s tím, že se nikdo nezranil a nevykartoval," konstatoval Beni Simitči a dodal: „Za dva týdny nás čeká utkání s Litoměřicemi, kde nás soupeř prověří mnohem více. Na závěr musím ale říct, že ono neproměňování šancí je zřejmě zapříčiněno i tím, že hráči v posledních dvou týdnech dostávají na trénincích hodně do těla. Tudíž není divu, že mají v zápase těžké nohy. Nicméně v tomto, ani v následujících dvou zápasech není důležité hrát na krásu, ale řádně se připravit na play off."

„Ačkoliv jsme nakonec ve Zruči prohráli výraznějším rozdílem, tak si myslím, že náš výkon nebyl špatný. Navíc jsme měli trochu oslabenou sestavu. V prvním poločase jsme byli Benagu vyrovnaným soupeřem, i když měli domácí více ze hry a více šancí. Dvě třetiny zápasu byl výsledek stále na vážkách. Nakonec rozhodly dvě branky v závěru, které to domácím ulehčily. Benago vyhrálo zaslouženě, ale s naším výkonem jsem spokojený. Bohužel sestupujeme, ale odehráli jsme důstojné utkání, s čímž jsem spokojen," řekl po utkání trenér Hradce Králové Michal Stříž.

FC Benago Zruč nad Sázavou - Mados MT Hradec Králové 6:2 (2:1)

Statistiky

Kde se hrálo

Zruč n/S | SH

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 721766110