Úvod utkání patřil Plzni, ale do žádné vyložené šance se hosté nedostali. Naopak na druhé straně ukořistil míč Sláma a po průniku zakončil přesně k tyči Kubíčkovy brány – 1:0. Vyrovnat mohl v 11. minutě Holý po rozehraném autu Havla, ale trefil jen tyč. V té samé minutě měl šanci i sparťan Doša, jenže ztroskotal na Kubíčkovi. O minutu později zahrával roh domácí Kovács, do voleje se položil Sláma, ale radost mu zkazila tyč. To však neplatilo ve 14. minutě, kdy se po rychlém brejku sklouzl na zadní tyči Kubelka a nasměroval míč do plzeňské brány – 2:0.

Druhý poločas začali hosté parádně. Po 21 vteřinách se trefil parádně do šibenice Holý po rohu Stejskala. Nádherný futsalový moment – 2:1. Po výhozu Vozára šel sám na bránu Plzně Kovács, ale Kubíček jeho šanci vykryl. Domácí stále vedli o gól. To však neplatilo v 27. minutě, kdy na brankovišti zabojoval Šíša a srovnal na 2:2.

Plzeňský Štrajt dokonce mohl poslat hosty do vedení, když se snažil přehozením překvapit Vozára, ovšem balon se odrazil od břevna. Na druhé straně odmítl vedení Kubelka, když netrefil prázdnou bránu. Závěr zápasu byl nervózní na obě strany. Oba celky chtěly vyhrát. Ale poslední brejk vyšel Plzni. Dvě vteřiny před koncem uklidil přihrávku Abrhama do sparťanské brány Štrajt. Západočeská euforie byla obrovská.

Igor Vodecký (asistent trenéra AC Sparta Praha): „První poločas jsme hráli to, co jsme chtěli. Dařilo se nám a dali jsme dva góly. Plzeň jsme do ničeho nepustili. V kabině jsme si řekli, že budeme hrát to samé a budeme čekat na své šance. Dostali jsme však rychlý gól, který nás položil. Naopak hosté se zvedli. Mám trochu pocit, že jsme po přestávce přestali běhat a nebyli jsme aktivní. Dostali jsme vyrovnávací gól, a naopak jsme netrefili pět minut před koncem prázdnou bránu. Závěr jsme pokazili. Udělali jsme chybu, šli jsme do presu a dostali jsme z toho gól. První poločas jsme hráli to, co jsme chtěli, druhý poločas nikoliv. Nevím, zda nám došly síly, ale na to se nebudeme vymlouvat.“

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „První poločas jsme začali dobře, ale po první šanci Sparty jsme dali prostor Slámovi, který umí svou příležitost proměnit. První půle byla z naší strany spíše bojácná. Vůbec se mi naše hra nelíbila a v kabině proběhla ráznější řeč. Na Spartě se zkrátka musí hrát jinak. Udělali jsme změny a ve druhé půli bylo vidět, že chceme víc. Hrál se vyrovnaný zápas. I Sparta měla za stavu dva-dva velkou šanci. Mohly vyhrát oba celky, ale myslím si, že za aktivitu ve druhém poločase jsme si výhru zasloužili.“

AC Sparta Praha – SK Interobal Plzeň 2:3 (2:0)

Branky: 7. Sláma (Hanzlík), 14. Kubelka (Mažári) – 21. Holý (Stejskal), 27. Šíša, 40. Štrajt (Abrham).
Kompletní statistiky

Ostatní výsledky 20. kola CHFL

Rádio Krokodýl Helas Brno – Nejzbach Vysoké Mýto 3:3 (1:1)
Branky: 13. Lerch, 29. Cupák V. (Lidmila J.), 35. Lerch (Mužík) – 6. Vladyka (Michalec), 29. Vácha, 40. Vácha (Novák).

SKP Ocel Třinec – Démoni Česká Lípa 2:3 (0:0)
Branky: 38. Blahut (Baron), 39. Blahut (Baron) – 28. Havrda (Bialek), 38. Šafář, 39. Bialek (Fichtner).

FC Benago Zruč n. S. – Mados MT Hradec Králové 6:2 (21)
Branky: 3. Sidnei (Saul), 15. Belej (Vnuk), 27. Belej (Sidnei), 31. Sidnei (Pimpolho), 35. Saul (pen.), 35. Belej (Diego) – 19. Zdržálek (Beran), 26. Zdržálek (Novotný).

Gardenline Litoměřice – FC Tango Hodonín 3:1 (1:0)
Branky: 15. Filinger, 31. Krok (Tichý), 39. Vagnao (Danilinho) – 32. Levčík (Višváder).

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim (neděle 19:30, SH Eden)