Zápas rozehráli lépe hosté, kteří vedli po trefách Felipeho a Davida Drozda 2:0. Za tohoto stavu snížil domácí Jelínek, ale další branku už domácí nepřidali. Mados prohrál první půli 1:3 a celkově 1:8. Hattrick zkompletoval ex-hradecký David Drozd.

Michal Stříž (trenér Mados MT Hradec Králové): „S porážkou jsme počítali. I proto mě mrzí to navýšení skóre ke konci zápasu, což zkresluje náš výkon, který nebyl dvě třetiny utkání špatný. Nebyli jsme však dostatečně efektivní v koncovce a posledních sedm až osm minut jsme odešli se silami. Jak jsem už řekl, i tak to z naší strany nebyl úplně špatný výkon, takže uvidíme v neděli v Chrudimi.“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme začali dobře a brzy skórovali. Museli jsme hodně běhat, čímž vznikal prostor pro velké množství technických a taktických chyb. Ve druhé půli jsme zlepšili naši obranu a brzy poté se zlepšil i náš útok. Vyzkoušeli jsme spoustu složení čtyřek, řadu nově natrénovaných situací. Skvělý zápas odehráli David a Pavel Drozdovi, na nichž je vývoj velmi vidět. Učí se rychle a zlepšují se ve všech aspektech hry. Jejich dnešních pět branek našemu týmu velmi pomohlo. Věřím, že v dalším zápase se vyvarujeme chybám a předvedeme ještě lepší výkon, abychom oplatili fanouškům jejich podporu, kterou v domácím derby jistě budeme mít.“

Mados MT Hradec Králové – FK ERA-PACK Chrudim 1:8 (1:3)