Slávisté se ujali vedení v 11. minutě, kdy se trefila nová akvizice sešívaných Hudson. Další branky do přestávky přidal Homola a druhá nová posila Dvořák. Ten načal skóre i krátce po přestávce – 4:0. Hradecký Jelínek sice snížil ve 26. minutě na 1:4, ale pak hosté opět dvakrát inkasovali. Trefili se oba slávističtí nováčci Vladimír Stibora i Mikoláš Wojnar. Výsledek pak už jen korigoval veterán Miroslav Semerád – 6:2.

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Takový dárek k narozeninám beru. Už jsem to říkal před začátkem sezóny, že Hradec je nečitelný soupeř na první zápas, čekal jsem, že to bude těžké a to se potvrdilo. Museli jsme sáhnout hodně do svých sil, abychom Hradec dnes porazili. Nemohli jsme hrát v nejsilnějším složení, proto hned od začátku hráli oba mladí kluci Dvořák a Stibora. Ani jeden mne nezklamal, naopak to byl od nich velice slibný výkon. Byli to oni, kdo branky stříleli a připravovali. To mne těší ještě víc.“

Michal Stříž (trenér Mados MT Hradec Králové): „Náš výkon byl lepší než výsledek, my jsme nevěděli, co od tohoto zápasu čekat. V prvním poločase jsme doplatili na nezkušenost. Slavia proměnila tři ze tří šancí, my jsme trefili tři tyčky, na ty se samozřejmě nehraje. Po poločase jsme to museli trochu otevřít. Předvedli jsme slušný, bojovný výkon, ale Slavia byla zkušenější, hlavně v proměňování šancí. Za výkon musím kluky pochválit, příznivý výsledek jsme nezískali, ale máme se z čeho odrazit,“ uvedl trenér hostů Michal Stříž.

Statistiky zápasu

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kapacita 1000
Vstupenky 50 Kč