Od začátku se hrál vyrovnaný futsal. Nejzbach pozorně bránil a chodil do nebezpečných brejků. Hosté také těžili ze skvělých zákroků Libora Gerčáka. Šance se rodily na obou stranách, ale první gól vstřelil ve 13. minutě Koudelka, který si počíhal na zadní tyči. Nejzbach odpověděl v 15. minutě po rozehraném rohovém kopu na Vágnera a ten propálil vše před sebou – 1:1. Nadějný výsledek Nejzbach do přestávky neudržel, když v poslední minutě první půle napřáhl Záruba a jeho dělovka skončila za zády Gerčáka – 2:1.

Jak první půli skončil, tak druhou půli ERA-PACK načal, když ve 22. minutě poslal míč přímo pod břevno Gerčákovi brány Sidnei – 3:1. Vysoké Mýto však našlo rychlou odpověď. V té samé minutě se otočil s míčem Sklenář a prostřelil Tona – 3:2. Dvoubrankové vedení vrátil ERA-PACKu o tři minuty déle Záruba, který zakončil povedenou kombinaci s Felipem – 4:2. Ve 27. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Michalec, který vyjel po rozhodčím Petrovi a zákonitě uviděl červenou kartu. Přesilovku však domácí nevyužili. To však neplatilo o 30. minutě, kdy Rešetárův nástřel na bránu uklidil do hostující brány Rodrigo – 5:2.

Poslední desetiminutovka už patřila jasně Chrudimi. Max dal dva slepené góly a na 8:2 zvýšil tvrdou ranou Rešetár. Nejzbach pak už jen korigoval výsledek, když se z branky na konečných 3:8 radoval Vágner po samostatném úniku.

Petr Horák: Klidný zápas to nebyl

Po první půli přišla do kabiny ERA-PACKu malá bouřka. „V kabině jsme malinko zvedli hlas. Mluvili jsme o tom, že musíme hrát rychleji, agresívněji a vyrovnat se soupeři v osobních soubojích, protože se už hraje semifinále. Je potřeba přepnout na jiný rychlostní stupeň,“ zdůraznil sportovní manažer Chrudimi Petr Horák.

Druhý poločas už domácí vyhráli hladce 6:2. „V klidu to moc nebylo,“ upozornil Horák, „S Mýtem jsou zápasy náročné. Podle výsledku to vypadá hladce, ale jde o utkání plné osobních soubojů, emocí, což k semifinále patří. Vždy záleží, kdo emoce udrží na uzdě. Soupeři se to dnes nepovedlo.“

Vydrželi jsme běhat třicet minut, řekl Páral

Trenér Nejzbachu Roman Páral hodnotil úvodních dvacet minut kladně: „V prvním poločase se hrál z obou stran vynikající futsal. Viděli jsme řadu neproměněných šancí jak na straně Chrudimi, tak i u nás. První půli jsme odehráli solidně a vydrželi jsme s ERA-PACKem běhat. Přijelo nás devět do pole, takže jsem moc na výběr neměl. Řekli jsme si, že se soupeřem musíme běhat a nesmíme na nic čekat.“

Ve druhé půli už to tam Nejzbachu napadalo. „Vydrželi jsme jen prvních deset minut druhého poločasu, pak vše zhatilo vyloučení. Šli jsme do třech a to hráčům vzalo hodně sil. Také jsme klesli na mysli, protože jsme dostali dva laciné góly. Naopak my jsme žádnou další šanci neproměnili. Je jedno kolik dostanete gólů, Chrudim zkrátka vede jedna-nula na zápasy a my se budeme rvát o další bod ve Vysokém Mýtě,“ dodal Roman Páral.

FK ERA-PACK Chrudim – Nejzbach Vysoké Mýto 8:3 (2:1)

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004