Vyrovnané utkání otevřela branka z 9. minuty a radovali se hosté. Vágner získal na pravé straně míč a poslal ho křížně na zadní tyč, kde číhal neomylný Merkl – 0:1. Sparta byla v prvním poločase nejblíže vyrovnání ve 14. minutě, kdy po pěkném signálu nastřelil tyč Gerčákovy brány Doša.

Po přestávce se Nejzbachu povedlo skórovat podruhé. Šabata posunul míč na střed Merklovi, ten rozkýval Fichtnera a povedeným bodlem překonal Vozára – 0:2. Minutu poté narazil domácí Fichtner do Vodrážky u zdi tak nešťastně, že soupeře zranil a sám si vykoledoval červenou kartu. Dvouminutovou přesilovku hosté nevyužili a hned na jejím konci mohli domácí snížit, ale Sláma znovu nastřelil tyč vysokomýtské brány.

Ve 31. minutě se Nejzbachu povedl další kontr, ale tentokrát se Merkl proměnil v nahrávače a Kubát potvrdil svou střeleckou formu z prvního zápasu – 0:3. Sparta hrála power play, ale pálila jednu šanci za druhou. Ujala se až akce v poslední minutě, kdy přihrávku Vodeckého píchl do hostující brány Rott – 1:3.

Poslední krok bývá nejtěžší, uvědomoval si Páral

Nejzbach za celé utkání neprohrával a výsledek držel pevně ve svých rukách. „Zápas hladce nešel,“ upozornil trenér Nejzbachu Roman Páral a pokračoval v hodnocení: „Myslím si, že to byl stejně vyrovnaný zápas jako poprvé. Nám se povedlo prvních deset minut, kdy jsme hráli výborně. Sparta pak zúžila sestavu a začala hrát v šesti lidech. V tu chvíli nás domácí začali přehrávat. Měli jsme štěstí, neboť nás podržel Libor Gerčák.“

„Poločas jsme vyhráli jedna-nula a kluky jsem nabádal, že musí hrát jako za stavu nula-nula, a že musíme přidat minimálně jednu nebo dvě branky. To se povedlo a i vítězství je z tohoto pohledu zasloužené,“ oddychl si trenér hostí.

V pátek může Vysoké Mýto dotáhnout sérii do vítězného konce a postoupit do semifinále. „Určitě favoritem nebudeme. Série je stále vyrovnaná a otevřená. Uvidíme v pátek,“ pokrčil rameny Roman Páral a dodal: „Musíme zápas zase odmakat. Poslední krok bývá nejtěžší. Loni jsme vedli v sérii dva-jedna a hráli jsme doma. Utkání jsme nezvládli a pak jsme i vypadli.“

Trenér Sparty David Frič neměl po zápase vůbec chuť utkání hodnotit. „Gratuluji soupeři k vítězství,“ řekl a nic víc nechtěl komentovat.

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 1:3 (0:1)

Profil haly

Arena Sparta

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kapacita 2500
Vstupenky 60 Kč, majitelé permanetky AC Sparta Praha a HC Sparta Praha zdarma
Sleva pro FUTič 25 Kč mládež do 15ti let