Večer patřil domácímu Jaroslavu Kubátovi. Ten nejprve v 10. minutě stanovil poločasové skóre na 1:0. Po přestávce zvýšil na 2:0, a když sparťan Kabele snížil na rozdíl jedné branky, vrátil Kubát Nejzbachu opět dvougólové vedení – 3:1. Čtyři minuty před koncem ještě duel zdramatizoval hostující kapitán Sláma, ale vyrovnat se Spartě už nepodařilo.

„S trenérem Fričem jsme se shodli, že šlo o vynikající utkání, kterých by mělo být v lize více. Jednak z důvodů atmosféry, protože se hrálo před plnou halou a fandily oba tábory fanoušků. Zápas se hrál na krev. První poločas byl malinko opatrnější, ale pro nás bylo hodně důležité, že jsme se dostali do vedení jedna-nula,“ líčil trenér Nejzbachu Roman Páral.

Po přestávce se zápas zdramatizoval. „Ve druhém poločase jsme chtěli navýšit skóre, což se nám podařilo, ale pak jsme udělali jedna chybu a soupeř snížil,“ popisoval Páral a dodal: „Vývoj skóre se dostal až na tři-dva, ale hrálo se hodně nahoru a dolů. Šance měla jak Sparta, tak my. Druhá půle byla hodně vyrovnaná a asi jsme měli více štěstí než soupeř.“

Trenér Sparty David Frič přiznal, že se jeho celku nepovedlo úvodních 20 minut: „Hráli jsme utkání, ve kterém bylo Mýto v první půli lepší. My jsme byli jednoznačně lepší ve druhém poločase. Bohužel, neproměnili jsme jasné gólové šance. Třikrát jsme tam měli prázdnou bránu. Pokud se v play off takové šance nepromění, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství.“

„Nejzbachu gratuluji k vítězství. Hrál se moc pěkný zápas a doufám, že takových zápasů bude v play off více,“ chválil David Frič.

Nejzbach Vysoké Mýto – AC Sparta Praha 3:2 (1:0)

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777