První poločas měl celkem jednoznačný průběh. Domácí kontrolovali hru a ze třech ojedinělých brejkových akcí dokázali třikrát skórovat. Jako první se v 8. minutě trefil Koc, který si počkal na šestce, vycukal hostující obranu a skóroval – 1:0. O čtyři minuty déle obral Koc o míč Jeníčka a ještě připravil gól nabíhajícímu Štrajtovi. Na poločasových 3:0 zvýšil v 17. minutě Hibler, který poslal balon o tyč za Gerčákova záda – 3:0.

Ve druhé půli zvýšil Nejzbach aktivitu, ale Plzeň pozorně bránila. K tomu všemu přidal Interobal čtvrtý gól: ve 26. minutě nastřelil Hibler nejprve tyč, míč se odrazil k Vnukovi, který s ledovým klidem zavěsil – 4:0. Ve 31. minutě bylo o domácí výhře rozhodnuto, když chybu při power play Nejzbachu využil Šíša – 5:0. Trápení Nejzbachu podtrhnul perfektní patičkou dobře hrající Koc, který překvapil brankáře Gerčáka a zvýšil na 6:0. Poslední branku zápasu vstřelil čtyřicet vteřin před koncem při power play Nejzbachu domácí Adam Like – 7:0.

Roman Páral: Prohráli jsme zaslouženě

„Byli jsme odhodlanější a lepší v nasazení i důrazu,“ hodnotil povedený zápas domácí trenér Petr Kučera a pokračoval: „Věděli jsme, že to bude rozhodovat, i když jsem z toho utkání měl v týdnu strach. Tréninky neměly moc velkou kvalitu, ale to jsme si vyříkali před zápasem. Myslím si, že kluci z první osmičky, nebo ti, co nastoupili později, odjezdili zápas na sto procent. Výsledek sedm-nula proti kvalitnímu Mýtu můžeme slavit. Jsme spokojení.“

Trenér Nejzbachu Roman Páral poukázal na oslabenou sestavu svého týmu: „Nechci se vymlouvat, ale chyběli nám čtyři hráči. Noví kluci nesplnili to, co jsme očekávali. Zejména v prvním poločase jsme domácím namazali na tři góly. Plzeň se tak dostala lehce do vedení. Ve druhém poločase jsme zkoušeli soupeře presovat, ale nepodařilo se nám dát kontaktní gól. Interobal už pak jen navyšoval skóre a my jsme sklopili hlavy. Prohráli jsme zcela zaslouženě.“

SK Interobal Plzeň – Nejzbach Vysoké Mýto 7:0 (3:0)

Branky a nahrávky: 8. Koc (Šíša), 12. Štrajt (Koc), 17. Hibler (Vnuk), 26. Vnuk (Hibler), 31. Šíša (Koc), 36. Koc (Štrajt), 40. Like (Koc). Rozhodčí: Henych, Cílek. Bez karet. Diváci: 200.

Plzeň: Sochůrek (Landrgott) – Mižár, Mariánus, Štrajt, Šíša, Koc, Forman, Stejskal, Böhm, Vnuk, Hibler, Dobiáš, Like. Trenér Petr Kučera.

Vysoké Mýto: Gerčák (Simon) – Sklenář, Jeníček, Michalec, Vágner, Vladyka, Šabata, Vodrážka, Münzberger, Fidler. Trenér Roman Páral.

Kde se hrálo

Plzeň | Slavia VŠ

Více
Adresa U Borského parku 21, Plzeň
Kategorie Kategorie A
Kapacita 180 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 377423512