Krokodýl začal náporem a vypadalo to, že dlouho nepustí Nejzbach do hry, ale tlak domácích po pár minutách opadl. Ve 4. minutě si Formánek narazil míč se Sklenářem a tvrdou ranou bodlem ze středu hřiště překonal poprvé domácího brankáře Kubíčka – 0:1. Na další gól se čekalo do 11. minuty a opět padl do domácí sítě: Tentokrát vybídl Michalec ke skórování Merkla a ten se mohl radovat z branky na 2:0.

Hodně těžkou ránu dostal Krokodýl v 16. minutě. Nejprve Kubát překonal nadvakrát domácího Kubíčka po rohu Sklenáře, aby vzápětí mohl zvýšit z desetimetrové penalty na poločasových 4:0 vysokomýtský Formánek.

Ve druhém poločase sice domácí zvýšili aktivitu a zlepšili hru, ale bez gólového efektu. Naopak Kubíček si ve 29. minutě nerozuměl při rozehrávce se spoluhráči, míč dostal na nohu Sklenář, který vybídl ke skórování do prázdné brány Formánka. Hattrick byl na světě – 0:5.

A to nebylo vše!

Ve 33. minutě získal Formánek míč při power play domácích a do prázdné brány vstřelil svůj čtvrtý gól v utkání – 0:6.

Brněnští měli naopak smůlu ve všem. Ve 35. minutě se dostal do šance Hrubý, ale nastřelil jen tyč Gerčákovy brány. Ve 36. minutě dokonce kopali hosté dvě desítky, první Kubíček Merklovi chytil a druhou Vladyka překopl.

Marek Kopecký: Nejzbach si zahrál exhibici

„Řekl bych, že šlo o hru kočky s myší. Nejzbach dominoval a nešlo vůbec o důstojný souboj o čtvrté místo,“ zlobil se po utkání trenér domácího celku Marek Kopecký. „Jestliže jsme čekali, že půjde o zajímavý a vyrovnaný zápas, tak si s námi Nejzbach udělal, co chtěl. Mě to mrzí o to více, že člověk kouká na tři videa, upozorňuje hráče, co Nejzbach hraje, na jejich jednoduchý a důrazný futsal. Naši hráči mi přišli, jako by ještě byli pod vánočním stromečkem. Nejzbachu dnes dodatečně rozbalili krásný dárek. Hosté si ze zápasu udělali exhibici,“ přiznal kouč FC Rádio Krokodýl Brno.

Krokodýl doma nedokázal vstřelit ani jeden gól. „Všeobecně máme problémy s koncovkou. Dáváme strašně málo branek. Doteď jsme měli druhou nejlepší obranu a na to jsme spoléhali. Už v České Lípě jsme nemohli dát branku a to jsme měli šance, které jsme dnes neměli. Když nedá gól Hrubý nebo Outrata, tak tam je málo hráčů, kteří by dokázali vstřelit branku. Tito dva hráči nemohou utáhnout mančaft po celou sezónu,“ zdůraznil Kopecký.

Velkou radost měl po zápase staronový hlavní kouč Nejzbachu Roman Páral: „Podobný výsledek jsem nečekal. Myslel jsem si, že půjde o vyrovnanější zápas. Zaslouženě jsme vyhráli. Na Krokodýl jsme si počkali. Hráli jsme jejich hru, kterou praktikují venku. Upozorňoval jsem kluky, že se soupeři daří více venku než doma. Je to brejkové mužstvo, proto jsme si na ně počkali. Podařilo se nám vstřelit góly a vyhráli jsme.“

Byly zlomové dvě branky v 16. minutě na 4:0 pro Nejzbach? „Určitě domácí tyto góly zlomily,“ odpověděl Páral a dodal: „Připravovali jsme se celý čtvrteční trénink i na soupeřovu power play, takže nás v zápase nic nepřekvapilo. To bylo klíčové.“

FC Rádio Krokodýl Brno – Nejzbach Vysoké Mýto 0:6 (0:4)

Branky a nahrávky: 4. Formánek (Sklenář), 11. Merkl (Michalec), 16. Kubát (Sklenář), 16. Formánek (10 m pk), 29. Formánek (Sklenář), 33. Formánek. Rozhodčí: Štipčák, Gasnárek. ŽK: Havel, Outrata - Formánek, Merkl.

FC Rádio Krokodýl Brno: Kubíček (Sýkora) – Matyska, Hrubý, Mareš, Outrata, Galia, Nosko, Brůna, Veselovský, Havel. Trenér Marek Kopecký.

Nejzbach Vysoké Mýto: L. Gerčák (Simon) – Merkl, Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Vladyka, Formánek, Šabata, Vodrážka, Münzberger, Fidler. Trenér Roman Páral.

Profil haly

SH Bohunice

Více
Adresa Neužilova 35, 625 00 Brno-Bohunice
Kapacita 300
Vstupenky 50 Kč