Vysoké Mýto začalo aktivně a po dvou minutách slavilo gól, když Merklovu přihrávku zužitkoval Vágner. Sparta odpověděla o chvíli později. Vodeckého tečovaná střela zapadla k tyči Gerčákovy brány – 1:1. Kdo čekal, že gól Spartu nakopne, byl zklamán.

Nejzbach opanoval palubovku a proměňoval své šance. Po výhozu Gerčáka vrátil vedení Vysokému Mýtu Merkl. Ve 12. minutě vykombinovali parádní akci Formánek s Vladykou a druhý jmenovaný přehodil Mareše – 1:3. Čtvrtý gól hostí vstřelil do přestávky aktivní Merkl a v kabině Sparty přišla bouřka, která byla slyšet až na tribunu.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Sparta zkusila dvanáct minut před koncem power play, ale šanci Holečka zneškodnil bravurním skokem hostující brankář Gerčák. A vzápětí přišel trest pro domácí. Merkl přehodil Vozára a slavil hattrick – 1:5. Minut poté se trefil do prázdné brány hostující Formánek a bylo rozhodnuto. Navíc pokračoval skvělý večer Lukáše Merkla, který po přihrávce Michalce rozvlnil sparťanskou síť počtvrté – 1:7.

Ve 37. minutě předvedla Sparta jednu z mála hezkých akcí. Vodecký našel středem hřiště Jošta a ten se nemýlil. V závěru ještě Sparta předvedla pěkné gesto fair play. Sudí neuznal gól Sklenářovi kvůli posunuté bráně, ale domácí tým ho nechal po rozehrávce skórovat do prázdné brány. Nejzbach tak zvítězil 8:2.

Lukáš Merkl: Čtyři góly jsem ještě nedal

Trenér Sparty David Frič byl po zápase hodně rozhořčený a svým svěřencům naordinoval deset sprintů přes celou délku. „Zápas jsme prohráli, to je celé mé hodnocení. Byli jsme horší,“ řekl sparťanský kouč, který udělal o přestávce v kabině pořádnou bouřku: „Klukům jsem nevytknul nic. V prvním poločase jsme měli dobré nasazení, dostali jsme tři góly tak, jak jsme dostali. Kdo chce, ať si to pustí ze sestřihu a probere si to. Každý to pak pochopí.“

Opačné pocity měl po zápase autor čtyř branek Lukáš Merkl: „Takový výsledek jsem nečekal. Myslel jsem si, že to bude opatrné, a viděl jsem to tak padesát na padesát. Začali jsme hrát na brejky, protože jsme znali sílu Sparty na míči. Domácí hodně kombinovali, dost se běhalo a my jsme naštěstí dokázali proměnit brejky. Za výsledek jsme jedině rádi.“

Své branky slavil střelec Nejzbachu hodně emotivně. „Já jsem vyhecovaný na každý zápas, ale jelikož jsem ve fotbale slávista, tak to dnes bylo peprnější. Jinak proti klukům nic nemám,“ ujistil Merkl a pokračoval: „Ve futsalu jsem v první lize ještě čtyři branky v jednom zápase asi nikdy nedal. Je to premiéra. Loni jsem dal za Hradec Králové hattrick. Jsem rád, že mi to tam začalo padat.“

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 2:8 (1:4)

Branky a nahrávky: 5. Vodecký (Doša), 37. Jošt (Vodecký) – 2. Vágner (Merkl), 10. Merkl (Gerčák), 12. Vladyka (Formánek), 16. Merkl (Gerčák), 32. Merkl (Michalec), 33. Formánek, 37. Merkl (Michalec), 39. Sklenář. Rozhodčí: O. Černý, Vomastek. ŽK: Rott, Havrda, Doša – Michalec, Kubát, Formánek, Vladyka, Sklenář, Merkl. Diváci: 200.

Sparta Praha: Mareš (21. Vozár) – Vodecký, Havrda, Hanzlík, Sop, Rott, Kubelka, Holeček, Křemen, Doša, Jošt, Sláma, Fichtner. Trenér David Frič.