Předehrávka třetího ligového kola přinesla zajímavou podívanou. Jak to v mýtské hale bývá, čekala na diváky řada soubojů a dramatických situací. V první půli využil hostující Mužík citlivé výhody poskytnuté jeho týmu a poslal Brňany do vedení, do přestávky však dokázal Merkl vyrovnat na 1:1.

Po změně stran šli do vedení znovu hosté, ve 26. minutě dostal míč za Gerčákova záda Kopecký, ale nikdo v hale netušil, že to byl poslední zápis do statistiky utkání v podání hostujícího týmu. Devět minut totiž propálil vše, co mu stálo v cestě, domácí Vladyka, který krátce nato předložil fantastickou přihrávku Michalcovi, který poprvé v utkání poslal Nejzbach do vedení.

Nejzbach nejen, že si skóre nejen pohlídal, ale během krátké chvilky přidal další dva góly (druhý z nich při power play Brňanů), čímž si vytvořil náskok 5:2. A ten vydržel až do závěrečné sirény. Domácí tak mají první výhru v této sezóně, naopak hosté z Brna poprvé v tomto soutěžním ročníku odešli bez bodu.

Miroslav Semerád (hrající trenér Nejzbachu): "Do utkání jsme sice vstoupili aktivně a vytvořili si několik slibných situací, ale bohužel jsme inkasovali po ojedinělé akci hostů. Díky většímu presingu se nám podařilo vzápětí vyrovnat a poločas skončil smírně. Druhý poločas začal stejně jako první, hosté šli v páté minutě do vedení, zatáhli se a čekali na brejky, ale nám se opět díky zvýšené aktivitě v napadání podařilo opět vyrovnat, a vzápětí otočit výsledek na naší stranu. Hosté poté začali hrát power play, kterou jsme si však pohlídali. Vybojované a zasloužené vítezství."

Nejzbach Vysoké Mýto - Radio Krokodýl Brno 5:2 (1:1)

Branky: 9. Merkl, 31. Vladyka, 31. Michalec (Vladyka), 32. Formánek, 33. Vágner - 6. Mužík, 26. Kopecký. Rozhodčí: Markovský, Honěk.
Nejzbach: Gerčák - Merkl, Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Vladyka, Formánek, Semerád, Fidler, Šabata.
Radio Krokodýl: Kubíček - Kubica, Nedělník, Matyska, Hrubý, Mareš, Kopecký, Mužík, Brůna, Veselovský, Tachtadžis.