Už v prvním poločase si Pražané vytvořili dvoubrankový náskok. Nejprve si na přihrávku Vodeckého počíhal Dlouhý a v 8. minutě uklidil Sop Holečkovu přihrávku přesně pod padajícím Gerčákem – 2:0.

Ve druhém poločase zvýšil na 3:0 krásnou ranou sparťan Vodecký, na což hosté reagovali hrou bez brankáře. Snížit se podařilo Vladykovi pro přihrávce Hanče, jenže poslední slovo měl domácí Stejskal, který zakončil akci téměř do prázdné vysokomýtské brány – 4:1.

„Dneska hrálo Vysoké Mýto odevzdaně. Série se lámala v úterý, kdy jsme zápas otočili v power play i přes nepřízeň pana sudího Kresty,“ připomněl trenér Sparty David Frič vítězství na palubovce soupeře a pokračoval: „Zápas jsme zvládli, jsme spokojení a ukázali jsme, že se za prvé dokážeme poprat s nepříznivým stavem, za druhé je vidět, že mančaft morálně vyspěl od fáze, kdy jsme se trápili a nebyli jsme schopni v hlavě zvládat těžké zápasy.“

V semifinále narazí Sparta na Teplice. „Semifinálovou sérii si jdeme užít. Rozhodně nás postup nakopnul,“ dodal Frič.

Nejzbach přijel na Spartu s nízkým počtem hráčů. Dva hráče měl vykartované. „Na Spartu jsme jeli v sedmi lidech, zkrátka jsme to šli zkusit. Nechali jsme si dát dva góly v prvním poločase, které byly poměrně laciné,“ hodnotil zápas brankář Nejzbachu Libor Gerčák a dodal: „Pak už to bylo těžké. Po přestávce jsme dostali třetí gól a zkusili jsme power play. Podařilo se nám snížit, ale pak jsme zkazili balon a soupeř dal čtvrtou branku. Opět jsme nedali gól ze hry a v tomto čtvrtfinále jsme umřeli na koncovku.“

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 4:1 (2:0)

Branky a nahrávky: 6. Dlouhý (Vodecký), 8. Sop (Holeček), 24. Vodecký (Zapletal), 35. Stejskal (Holeček) – 30. Vladyka (Šabata). Rozhodčí: Vomastek – Melničuk. ŽK: Tichý – Münzberger, L. Gerčák, Formánek. Diváci: 150. Konečný stav série: 3:2, postupuje Sparta.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Sop, Vodecký, Dlouhý, Mažári, Havrda, Kuč, Stejskal, Tichý, Křemen, Zapletal, Rott. Trenér David Frič.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Hrubý, Sklenář, Vladyka, Formánek, Semerád, Šabata, Münzberger. Trenér Roman Páral. 

Profil haly

Arena Sparta

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kapacita 2500
Vstupenky 60 Kč, majitelé permanetky AC Sparta Praha a HC Sparta Praha zdarma
Sleva pro FUTič 25 Kč mládež do 15ti let