Vysoké Mýto rozehrálo zápas lépe a Sparta po celou dobu dotahovala výsledek. V prvním poločase vyrovnal po trefě domácího Münzbergera sparťan Sop. Těsně před přestávkou pak nedal obrovskou příležitost domácí Sklenář.

Na začátku druhé půle jiskřily na palubovce emoce. Za faul loktem byl vyloučen hrající trenér Sparty David Frič a za následné oplácení i domácí Roman Michalec. Nicméně Mýto opět dvakrát vedlo o gól, ale Sparta dvě minuty před koncem vyrovnala na 3:3 zásluhou Zapletala, který si při power play počkal na zadní tyči.

V prodloužení měl tutovku domácí Hrubý, ale zahozením jako by předal iniciativu Spartě, která se od 45. minuty ujala vedení, když uviděl druhou žlutou kartu domácí Vágner a následnou desítku pak proměnil Havrda. Druhé prodloužení přineslo zmar Nejzbachu, Sparta vedla už 6:3 a korekce Vladyky v poslední vteřinách byla jen kosmetickou úpravou výsledku.

Jan Horáček: Poprvé jsme v power play zápas otočili

Domácí trenér Roman Páral byl po zápase hodně naštvaný: „Největší příčinou naší porážky bylo, že jsme nevyužili mraky šancí a nedostali jsme se do dvougólového vedení. Poté také rozhodla šance Hrubého, který nás mohl poslat v prvním prodloužení do vedení čtyři-tři, ale netrefil prázdnou bránu. Pak už jsme hráli s hrozbou pěti faulů. Myslím si, že k tomu přispěli i rozhodčí. To, co dneska pískal Rybka, byla tragédie.“

„Začátek utkání nám nevyšel,“ přiznal asistent sparťanského trenéra Jan Horáček a hodnotil utkání: „Hráli jsme pod velkým tlakem a nasbírali jsme fauly, což nás v prvním poločase hodně limitovalo. Už snad ve dvanácté minutě jsme udělali šestý faul. Pak jsme se zvedli, začali jsme hrát futsal, jaký jsme chtěli praktikovat, a dokázali jsme vyrovnat.“

„Ani nevím, co bych řekl k druhé půli,“ usmíval se Horáček a pokračoval: „Ta byla hodně hektická. Stalo se tam spousty věcí, ale pět minut před koncem jsme začali hrát power play a poprvé v sezóně jsme z této výhody dotáhli zápas až do vítězného konce. V prodloužení jsme měli více morálních a fyzických sil.“

Nejzbach Vysoké Mýto – AC Sparta Praha 4:6 pp (1:1, 2:2 – 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Münzberger, 25. Hrubý (Sklenář), 35. Formánek (Sklenář), 50. Vladyka (Semerád) – 8. Sop (Doša), 27. Holeček (Vodecký), 38. Zapletal (Dlouhý), 45. Havrda (pk), 49. Rott (Doša), 49. vlastní. Rozhodčí: Kresta – Rybka. ŽK: Vágner, Šabata – Vodecký, Doša. ČK: 22. Michalec, 45. Vágner – 22. Frič. Diváci: 370. Stav série: 2:2.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Formánek, Vágner, Vladyka, Hanč, Michalec, Münzberger, Sklenář, Semerád, Šabata, Hrubý. Trenér Roman Páral.

Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Stejskal, Frič, Tichý, Holeček, Zapletal, Křemen, Sop, Dlouhý, Rott, Havrda, Vodecký, Doša. Hrající trenér David Frič. 

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777