Futsalisté Sparty hráli důrazně, což se jim vyplatilo při právní brance. Vyraženou stelu Dlouhého „dojel“ ve skluzu Zapletal a hosté vedli od 6. minuty 1:0. Druhá branka hostí přišla v 19. minutě, kdy povedený brejk zakončil Doša.

Po přestávce se nápor Nejzbachu nekonal. Rott zvýšil na 3:0 pro Spartu a jako správný kapitán svůj tým uklidnil. Ve 28. minutě už vedli Pražané 4:0 po trefě Stejskala. V tu dobu už hrál Nejzbach power play, ale brankář Vozár Spartu držel. V utkání kapituloval pouze jednou, když nestačil na dorážku Semeráda – 1:4.

Pět minut před koncem Sparta definitivně rozhodla o své výhře dvěma góly do prázdné brány. Nejprve se radoval Doša a po něm i Zapletal, který se podílel na čtyřech ze šesti branek Sparty. Série je tak vyrovnaná a stěhuje se do Prahy.

Rozhodlo naše nasazení, řekl Mário Vozár

Hodně smutný byl po zápase trenér Vysokého Mýta Roman Páral. Jeho tým prohrál poprvé od 16. ledna. „Sparta byla v zápase rychlejší a agresívnější. Zkrátka měla větší touhu po vítězství, což se ukázalo při první brance, kterou hosté dojeli ve skluzu. Nám se nedařilo, i když jsme si v první půli vytvořili asi pět gólových příležitostí, ale naší laxností a nedůrazem jsme míč do branky nedotlačili. Zápas jsme si pak nechali utéct, dokázali jsme pouze jednou snížit a vzápětí nás Sparta potrestala do prázdné brány. Hosté vyhráli zaslouženě,“ hlesl trenér Nejzbachu.

Hodně starostí měl na druhé straně brankář Sparty Mário Vozár s dlouhými výhozy Libora Gerčáka: „Vždy je to těžké. Dneska jsme zvolili dobrou taktiku a kluci mi dost pomáhali. Bylo vidět, že v jistých fázích zápasu volilo Mýto i jinou taktiku, než jen náhozy na branku. Náš systém fungoval a věřím, že ho zvládneme uplatnit i v dalším utkání, které tu budeme hrát.“

Podle hostujícího brankáře rozhodla o výhře jeho týmu větší aktivita. „Rozhodlo jednoznačně naše nasazení. V prvním utkání jsme byli mdlí a Mýto bylo všude první. Před tímto zápasem jsme si řekli, že do toho půjdeme na plno a popereme se o každý míč. Myslím si, že to bylo vidět. Byla tam jiskra,“ chválil Vozár.

Třetí duel se hraje na neutrální půdě v Radotíně. Sparta totiž nesehnala termín na Podvinném Mlýně. „Je to pro obě mužstva stejné. Hala nebude rozhodovat, nýbrž hráčské výkony,“ upozornil vysokomýtský Páral. Sparťan Vozár se naopak těší: „V hale jsem téměř jako doma, často tam trénuji, takže věřím, že zápas dopadne dobře. Je to pěkná hala a máme se na co těšit.“

Nejzbach Vysoké Mýto – AC Sparta Praha 1:6 (0:2)

Branky a nahrávky: 34. Semerád (Šabata) – 6. Zapletal (Dlouhý), 19. Doša (Zapletal), 23. Sop (Rott), 28. Stejskal (Zapletal), 35. Doša, 35. Zapletal (Holeček). Rozhodčí: Markovský – Honěk. ŽK: Vágner (VM). Diváci: 560 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Vysoké Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Vágner, Formánek, Hanč, Michalec, J. Gerčák, Vladyka, Münzberger, Sklenář, Semerád, Šabata, Hrubý. Trenér Roman Páral.

Sparta Praha: Vozár (38. Pytloun) – Hanzlík, Kuč, Stejskal, Zapletal, Sop, Dlouhý, Rott, Tichý, Holeček, Havrda, Vodecký, Doša. Trenér David Frič. 

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777