Plzeňský trenér Marek Kopecký nepostavil v úvodu do základní sestavy Tomáše Vnuka a Michala Holého, kterým hrozil případný karetní trest. Ze slávistické sestavy vypadl na poslední chvíli kvůli zranění zkušený Ondřej Míča, a tak dostal příležitost v základní sestavě další hráč ze zlaté slávistické juniorky Denis Jiří Kočovský. V brance naskočil do prvního poločasu Jan Žežulka, kterého o přestávce nahradil Adam Vondráček.

V prvním poločase padly dvě branky, obě vstřelil Kaká, tu první v 7. minutě a druhou pak v osmnácté. Šance měla také Slavia, Vaktor postupoval sám na Vahalu, jeho křížná střela těsně minula tyčku, do stejné situace se dostal také dravě hrající Filip Klaban, také on ale situaci do branky nedotáhl. Interobal po poločase tak vedl 2:0.

Sešívaní se ale nevzdali a dokázali zápas výrazně zdramatizovat. Jako první snížil ve 29. minutě Filip Klaban, který si vyměnil při kontru míč s Janem Křemenem. O dvě minuty později z přímého kopu prudkou ránou po zemi srovnal Jan Kuchta a bylo to 2:2. Interobal rychle zabral a Vitinho z hranice vápna prudkou ránou pod břevno o dvě minuty později znovu zajistil vedení pro domácí - 3:2.

Pak přišel čas Martina Brychty, který s výjimkou druhého zápasu proti Plzni skóroval v každém utkání letošního play off, a bylo to 3:3. Do hry na plzeňské straně už bez ohledu na riziko naskočili Vnuk s Holým. Oba pomohli při závěrečné power play s rozhodující akcí, kdy čtyřicet vteřin před koncem napálil míč pod břevno z levé strany Vnuk.

Do finále postupuje Plzeň, Slavia se ale v průběhu série zápas od zápasu zlepšovala, představila naplno hned čtyři své mladé hráče z mistrovské juniorky a ukázala, proč se do semifinále dostala. O tom, zda skončí na třetím místě, rozhodne výsledek druhé semifinálové série mezi Chrudimí a Helasem.

Ohlasy aktérů:

Tomáš Vnuk (Interobal): "Začátek byl dobrý, dostali jsme se do vedení, ale pak nastal problém. Nechtělo se nám bránit, a bylo to velmi dramatické. Za postup jsem rad, za hru ne."

Filip Klaban (Slavia): "Pro nás mladé hráče to byla obrovská zkušenost, za kterou bychom rádi poděkovali trenérovi Slámovi. Dnes jsme už neměli opravdu co ztratit, všechni kluci to neskutečně odmakali. Jsem rád, že jsem mohl přispět brankou. Mohl jsem dát branku už v prvním poločase, ale to jsem byl v takové euforii, že jsem sám před gólmanem, tak jsem to tam napálil, ale vím, že jsem měl nahrát Filipu Havrdovi. V druhém poločase jsem už byl klidnější a dostal jsem krásnou přihrávku od Honzy Křemena a vyšlo to. Myslím si, že naše výkony měly v sérii vzestupný vývoj, bohužel tu závěrečnou power play má Plzeň skvěle nacvičenou, víme, jak ji bránit, ale je to v takové intenzitě, že se to těžko zastavuje. Myslím si, že se ale za dnešek nemáme za co stydět."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827