V brance Slavie začal Adam Vondráček, trenér Sláma znovu v základu využil zlaté juniory Kuču, Klabana a Kazbekova. Jeho tým vstoupil do utkání bojovně a hned po patnácti vteřinách vedl, když z obrany utekl do samostatného úniku Jan Křemen a s přehledem překonal Ondřeje Vahalu v brance hostů - 1:0 pro Slavii.

Pak se několik minut nehrálo, protože v hale nefungovala časomíra. Po obnovení hry hosté sevřeli Slavii na její polovině, aktivně hrál zejména Kaká. Interobal několikrát nastřelil brankovou konstrukci a vynutil si také několik skvělých Vondráčkových zákroků. Slávisté znovu zkoušeli power play, v dresu brankáře naskakovali do hry Filip Havrda a Tomáš Kuchta.

Přestože slávisté bojovali s mnohem větší urputností než v úterý v Plzni, hosté dokázali skóre do přestávky otočit. Ve 13. minutě překonal Vondráčka přesnou střelou Tomáš Vnuk - 1:1 a dvě minuty před změnou stran přidal druhý gól Vitinho, ke který se dostal k dorážce Rešetárovy střely - 1:2.

V druhém dějství padly další tři branky, všechny do slávistické sítě. Ve 30. minutě se prosadil po průniku na útočnou polovinu Vahala a bylo to 1:3. Tři minuty před koncem pak Vnuk vstřelil svůj druhý gól - 1:4. Skóre utkání uzavřel loučící se Lukáš Rešetár, který parádní střelou vymetl šibenici - 1:5.

Slávisté bojovali, měli také své šance, Havrda pálil prudkou ránou těsně vedle tyče, do nebezpečného prostoru před hostující brankou se dostal po svém nevídaném sólu také brankář Vondráček. Na zkušeně a takticky hrající hosty to ale nestačilo, a tak si Interobal odvezl z Edenu mečbol na postup.

Ohlasy aktérů: 

Ondřej Míča (Slavia): "Myslím si, že jsme díky první brance udělali zápas zajímavější, cítili jsme i šanci. Ale Plzeň měla řadu šancí a nakonec už nám trochu došly síly. Výsledek asi odpovídá průběhu, ale určitě jsme to odbojovali víc než v prvním zápase. Chtěli jsme víc udržet míč ve hře, i za cenu nějakého rizika, chtěli jsme i zkusit power play, která nám vycházela v Plzni, ale soupeř na ni byl připravený. Je z toho jen jeden gól, bohužel."

Michal Holý (Interobal): "Vstoupili jsme do toho přesně tak, tak jsme nechtěli. Po velké chybě jsme dostali první gól. Pak jsme ale zapli a podařilo se nám utkání otočit a dovést k výhře."

|STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579