Zápas začali aktivněji hosté, vysoko napadali a jen za první minutu dvakrát nebezpečně prověřili pozornost brankáře Victora. Chrudimští se rozjížděli pomaleji, zato hned při první vážnější střele trefil v 5. minutě André břevno. O dvě minuty později vystrašil Vincenzo gólmana Klímka, ten ale jeho pokus stačil vyrazit. Ostatně brankáři Helasu byli v tomto střetnutí kapitolou sama pro sebe, protože se mezi třemi tyčemi pravidelně střídali po dvou třech minutách a zřejmě se chtěli s letošním soutěžním ročníkem oba aktivně rozloučit. V 9. minutě měl proto možnost vyniknout i Mykytjuk při zakončení Záruby.


Za další dvě minuty již konečně diváci vykřikli gólovou radostí, dorážka Vincenza však skončila pouze v boční síti. Vše si tento obrovitý brazilský hrotový útočník vynahradil o chvíli později, kdy po přihrávce od Andrého dostal možnost k nápravě a tentokrát už to provedl na výbornou. V 17. minutě se míč v síti Jihomoravanů zatřepotal podruhé, po krásné akci zúročil načechraný oblouček Pavla Drozda Záruba. Jenže ještě ani nedozněly gólové oslavy a mohlo to být zase o gól, naštěstí tečovaná střela Zdráhala skončila na tyči. Dramatická koncovka poločasu pokračovala. Z protiútoku byl brankářem Klímkem faulován David Drozd a kopala se penalta. K té se postavil nový kapitán Chrudimi Radim Záruba a střelou otřenou o tyč navýšil stav na 3:0. Když pak o necelou minutu později přidal Everton čtvrtý gól a Igor ještě nastřelil tyč, zdálo se být vše jasné. Jenže 15 vteřin před sirénou dostal hodně prostoru k zakončení Lukšija a hosté žili.


Inkasovaný gól ani přestávka bohorovnost Chrudimi nevyrušily a po 93 vteřinách druhé půle podruhé překonal Victora Směřička (4:2). A to měl ještě ve 26. minutě další loženku Zdráhal... Hráči Helasu ucítili šanci ke zdramatizování zápasu, přidali na agresivitě a předvedli i několik surových zákroků, což nejvíce pocítil po faulu od Směřičky obránce Igor. Domácí proto museli znovu zapnout motory a Vincenzo pátou brankou zase ukázal, kdo je na palubovce pánem. Jenže chvíli poté nesmyslně „přejel“ Perina Zárubu a ten stejně jako Igor utkání nedohrál. Po zákroku propukly na palubovce emoce, padlo mnoho nepublikovatelných slov a žlutých karet, uklidnění ale přinesl až oddechový čas hostů. A samozřejmě i šestá branka v jejich síti v podání Davida Drozda. Pro něho šlo o jubilejní přesnou trefu s číslem 250, po které vstoupil do „klubu dvěstěpadesát“! Gratulujeme. Sedmý gól pak přidala po několika vteřinách svého pobytu na palubovce další legenda domácího mužstva Roman Mareš – 7:2. V závěru ještě nastřelil André břevno, na výsledku se ale již nic nezměnilo.

Po závěrečné siréně mohla propuknout domácí radost z postupu do finále. To se musí podle regulí svazu odehrát od 13. do 26. května.

Ohlasy aktérů: 

David Drozd (FK Chrudim): "Z dosažení 250 gólů mám radost, je to pěkná meta, ale ještě větší radost mám z toho, že jsme postoupili do finále. Zápas jsme měli pod kontrolou a nedopustili jsme nějaké drama. Helas předváděl dobré výkony, prověřil nás dopředu i dozadu, přestože výsledky vypadají jednoznačně, tak zápasy byly těžké."

Martin Směřička (Helas Brno): "Dali jsme dva góly, tak už to nepřipomíná tenis, uhráli jsme alespoň dva gamy. Chrudim má letos obrovsky kvalitní tým, jednu českou čtyřku, druhou zahraniční a v celé sérii byla lepší. Mají výbornou defenzívu, těžko se jim dávají branky, my jsme si vytvořili jen minimum šancí a ještě jsme jich spoustu neproměnili. Pro Helas je ale důležité to, že jsme splnili náš cíl a postoupili do semifinále, cokoliv bychom odehráli v této sérii navíc, by bylo prostě navíc."

STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132