Rozehrávku měl sice na starosti tým Kadaně, ale už po minutě a půl se s první branky radovali domácí. Jan Havel zahrával rohový kop z levé strany. Ten nasměroval na osu, kde byl volný MILAN SVOBODA. Ten se do balonu opřel svou pravačkou a míč zamířil k tyčce - 1:0. Po půl minutě bylo ale vyrovnáno. CAIO totiž na pravé straně posílá do sítě Mykytjukem vyražený míč - 1:1. Utkání nabralo rychlý spád a v čase 3:38 domácí Směřička padá po kontaktu před brankou hostů a následuje penalta pro Helas. Maur ještě vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Míč si bere DOMINIK BALOG a levačkou posílá míč přesně k levé tyčce. Hostující brankář neměl nárok, vybral si totiž opačnou stranu - 2:1.

Následně bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Gól padl až na začátku 14. minuty. MARTIN SMĚŘIČKA dostal na pravou stranu přihrávku z vlastní poloviny a z úhlu mezi nohama brankáře procedil balon do branky Kadaně - 3:1. S dvoubrankovým vedením šli následně o poločase do kabin.

Tři minuty po začátku druhého poločasu dramatizují hosté utkání při powerplay. Kanonýr CAIO dostal balon na pravou stranu, přehodil si jej na svou levačku a pak jej expresně posílá pod břevno svatyně Helasu - 3:2. Domácí tým ale další drama v tomto utkání nepřipustil. Tři minuty po brance hostí si bere dvoubrankové vedení zpět. Cupák poslal přihrávku na pravou stranu. Tam se DOMINIK BALOG zbavil technickou kulišárnou svého strážce, došel si k brance a pak svou levačkou poslal balon k vzdálenější tyčce - 4:2.

Těsně před 30. minutou zápasu se domácí dostávají do třígólového trháku. Zdráhal dobře zapresoval a domácí se pak dostali po nepřesnosti Caia na balon. DOMINIK BALOG vystřelil a míč se dokutálel do prázdné branky - 5:2. Mladý hráč, který v Helasu hostuje z Chrudimi, tak zkompletoval hattrick.

Hosté se ale ještě nevzdávají, ve 31. minutě zkušený David Filinger donutil z pravé strany zasáhnout Mykytjuka, vyražený balon na zadní tyčku doklepl do sítě JIŘÍ BARAN - 5:3. 33. minuta a Helas dělá v utkání důležitý krok za vítězstvím. Směřička našel na pravé straně volného kolegu. TARIK LUKŠIJA si počkal, dal si míč na pravačku a pak jej vyslal přesně k zadní tyčce - 6:3. Definitivní tečka pak přišla v 38. minutě. Chmelan ztrácí balon a míč do prázdné branky hostů poslal MARTIN SMĚŘIČKA - 7:3. V poslední minutě si už domácí hráči užívají vítězství před tleskajícími diváky. Po devatenácti letech postupuje Helas do semifinále!

Ohlasy aktérů:

Dominik Balog (Helas Brno): "Bylo to opravdu těžké, hráli jsme na pět zápasů, z nichž byl každý vyrovnaný, dvakrát z toho byly penalty. U nich jsme předposlední zápas prohráli, dnes jsme to naštěstí dotáhli až do vítězného konce. S Chrudimí žádná dohoda není, určitě budu hrát, doufám, že to budou všechno dobré zápasy a dobrá celá série. Těším se na to, bude to proti klubu, ve kterém jsem vyrostl a kam se zase za pár měsíců vrátím."

David Filinger (Inter Kadaň): "Celá série byla vyrovnaná, my jsme věděli, že to dnes bude nejtěžší a budou rozhodovat maličkosti. Dnes se ukázalo, že Helas je zkušenější tým. My jsme odehráli nejhorší zápas z té série. Přesto klukům poděkovat za to, jak makali a dřeli. Měli jsme to ve svých rukách a na nohách, ale na postup jsme nedosáhli. Poslední zápas jsme si prohráli sami. Vždy, když jsme soupeře dotáhli, tak jsme udělali individuální chybu. Takhle to šlo dokola. S celou sezonou jsem ale spokojený, chtěli jsme skončit na pátém, šestém místě, to se splnilo. Teď ale stále převládá zklamání."

STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152