Už od začátku zápasu bylo znát, že oba týmy nechtějí udělat chybu a nechat soupeře skórovat. Nedá se říct, že by se hrálo bez šancí. Některé se daly nazvat i gólovými, ale míč se ne a ne dostat do branky. Brankáři Mykytjuk a Klečka měli svůj den. Hostující strážce brankoviště vydržel neprůstřelný až do 11. minuty. JAN HAVEL na pravé straně doráží odražený balon za záda Klečky - 1:0.  Pak se znovu střídaly šance na obou stranách, ale opět ukazovali brankáři,  že na hřišti nejsou na okrasu. Ruce letěly pomalu nahoru v polovině 19. minuty. Vitinho chybuje na polovině hřiště v rozehrávce. K míči se dostává Svoboda, který střelou do prázdné branky chce potrestat vyběhnutí hostujícího brankáře. Míč ale orazítkoval tyč prázdné branky Kadaně. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.


Ve druhém poločase se Helas snažil navýšit své vedení. Soupeř urputně bránil a vybíhal k brejkům. Na začátku 25. minuty měl Helas k dispozici rohový kop. Po něm Směřička trefil na ose jenom Klečku. Poté se balon dostal opět k domácímu hráči, ale ten míjí odkrytou branku Internationalu. Gól se domácím nepodařilo vstřelit ani v 31. minutě. Jan Havel utekl po pravé straně, ale z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout jenom brankáře Klečku. V polovině 37. minuty se střelecky prosazují hosté. Chmelan dostal balon na osu. Tam měl spoustu prostoru MICHAL SALÁK, který prostřelil domácího brankáře - 1:1.  Více branek už základní hrací doba nenabídla, a tak přišlo na řadu prodloužení.
V první pětiminutovce několikrát Helas zahrozil. 43. minuta a Martin Zdráhal se dostal na levé straně k odraženému balonu. Jenže svou levačkou trefuje jenom břevno branky Internationalu. O dvě minuty později Balog trefil jenom Klečku. Havel se dostal na pravé straně k dorážce, ale hostující brankář rukou míč vyrazil mimo ohrožený prostor. Po prví polovině prodloužení tedy zůstává nerozhodné skóre.

Ve druhé polovině nastavení byla znát na obou týmech nervozita v zakončení a strach neudělat chybu, která by stála vítězství. Ani prodloužení tak vítěze zápasu neurčilo. Podruhé ve čtvrtfinálové sérii musí tedy rozhodnout penaltový rozstřel.

První sérii penalt zahajuje DAVID CUPÁK a pravačkou trefuje pod břevno. Následně Jiří Chmelan netrefuje pravačkou branku. Po prvních dvou penaltách je to tedy 1:0. Začátek druhé série má na starosti MILAN SVOBODA a pravačkou nachází pravý vikýř. Vitinho pak trefuje jenom Klímka u levé tyčky. Aktuální podoba skóre po druhé sérii penalt je 2:0. Na začátku třetí série penalt se do branky staví zkušený Michal Salák, kterému ale PAVOL MATEJOV nedává šancí a upravuje na 3:0. Caio následně levačkou míjí branku a je tu konec zápasu.

Helas tak podruhé ve čtvrtfinálové sérii vítězí doma po penaltách. Tým z Brna jde do vedení a už v Kadani může potvrdit svůj postup do semifinále. Chtěl by tak udělat radost fanouškům, kteří byli na tribunách Starez Arény Vodova pověstným šestým hráčem a za vytvoření úžasné atmosféry si od hráčů vyslechli nejedno poděkování.

Ohlasy aktérů:

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): "Utkání jsme měli rozhodnout daleko dřív než v penaltovém rozstřelu, bohužel se opakuje stejný scénář, kdy chyby soupeře nepotrestáme a pak inkasujeme a máme strach o výsledek. Brankář Klímek se dostal do velice těžké situace, kterou jsem mu vůbec nezáviděl, protože proseděl čtyřicet minut na lavičce a pak šel do rozhodující části utkání. Jsem rád, že se toho chopil a zvládl to skvěle. Cítím z týmu únavu, přesto věřím, že jsme schopní to prolomit a sérii v neděli ukončit."

Michal Salák (hrající trenér Interu Kadaň): "Dnes jsme dostali gól z jediné chyby, kterou jsme udělali. Pak jsme udělali ještě jednu, ale tu domácí nepotrestali. Za mě jsme byli dnes lepším týmem a měli jsme vyhrát a nedohrát to do penalt. Penalty už jsou loterie, někdo vyhrát musí. My jsme bohužel nedali tři a ani jednu jsme nechytili. Zkusili jsme to změnit, protože jsme měli jen jednoho brankáře, možná jsem měl jít chytat už tu první, protože bych jí Cupínovi chytil, zůstal bych stát. Do penalt to ale nemělo dojít. Domácím musím pogratulovat, mají druhý bod."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152