V prvním poločase zkusil Chomutov použít slávistickou zbraň z druhého utkání. Severočeši hráli často power play, ale kvůli nepřesnostem se nedokázali dostat do souvislého tlaku. Naopak po dvou chybách šel sám na brankáře Lukáš Kuča a obě situace dokázal přesně zakončit - 2:0.

Po přestávce brzy zvýšil na 3:0 domácí Křemen, který si počíhal na zadní tyči a s Baníkem, kterému chyběli Doleček a Schreiner, bylo zle. O chvíli později dopresoval Křemen chomutovského Daniela Klímu, obešel brankáře Nejedlého a zavěsil podruhé v utkání - 4:0. 

Křemenův večer pokračoval. Po dvou asistencích Kučovi přihrál také Brychtovi na pátý gól Slavie. Aby toho nebylo málo, střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick. Po šesti trefách, pod které se Křemen podepsal, dostali šanci i ostatní slávisté. Po výhozu brankáře Vondráčka zakončil do prázdné brány Hrdina - 7:0. 

Chomutov se střelecky probudil až pět minut před koncem. Při vlastní power play se podařilo skórovat Krokovi. Na 8:1 zvýšil slávistický mladík Kazbekov a skóre uzavřel chomutovský Gedeon - 8:2.

Ohlasy aktérů:

Jan Křemen (Slavia): "Jsem rád, že se nám zápas povedl a začali jsme hrát svoji hru, snažili jsme se kombinovat a nemuseli jsme se uchylovat tolik k power play. Chomutovu chyběli dva klíčoví hráči, ale i tak to bylo těžké. Jsem taky rád, že jsme odskočili na 7:0 a mohli jsme pustit do hry juniory, už delší dobu s námi trénují a mají všichni před sebou budoucnost, určitě jednou budou hrát všichni ligu pravidelně."

Michal Nový (Baník Chomutov): “Bohužel jsme dnes opět dostali lekci z produktivity, dělali jsme zbytečné chyby a Slavie jako třetí tým v tabulce tyhle chyby trestá. Musíme se oklepat, semknout a v neděli sérii vyrovnat.”

| Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579