V prvním poločase se červenobílí drželi své taktiky, dobře se vraceli, opírali se o dobré zákroky brankáře Žežulky. V šesté minutě nastřelil hrající trenér Sláma břevno po své individuální akci, ve dvanácté minutě už padla branka, zastupující kapitán Brychta překonal Nejedlého po Kuchtově přihrávce z pravé strany - 1:0. Další šanci měli po signálu z přímého kopu, kdy Míča nahrál nehlídanému Křemenovi, ten ale míč přes Nejedlého do sítě nedostal. V závěru druhého poločasu už ale tato spolupráce vedla k druhé brance, Křemen se parádně trefil - 2:0. Tři vteřiny před koncem ještě zahrával Kuchta přímý kop z 10m, ale trefil přízemní střelou tyčku.

Po přestávce se vývoj skóre zcela otočil. Ze hry odstoupil zraněný Sláma, Baník vyslal na palubovku Gedeona. Chomutov nekompromisně trestal slávisty za chyby góly z brejků. Ve 27. minutě Klíma snížil po Dolečkově přihrávce a o minutu později po Klímově akci srazil míč do vlastní sítě Brychta - 2:2. O další minutu později Nový po Vlachově přihrávce dotáhl obrat na 3:2 pro Chomutov - za pouhé tři minuty!

Slávisté navíc neudrželi nervy na uzdě. Vaktor dostal červenou kartu za zákrok na lavičce hostů a Chomutov přesilovku využil Schreiner zvýšil na 4:2. Slavia šla do power play a Klíma hned navýšil přes celé hřiště náskok na 5:2. Aby toho nebylo málo, tak Kuchta vyfasoval další červenou kartu za oplácení a hosté využili i další početní výhodu, když Tykal překonal Žežulku pošesté - 6:2.

Slavia pocestuje do Chomutova bez dvou distancovaných hráčů. Aby stav série vyrovnala, bude potřebovat mnohem disciplinovanější výkon. Severočeši nemohli připravit svým divákům lepší pozvánku na premiérový zápas v play off na vlastní palubovce. Hraje se příští neděli.

Ohlasy po utkání

Martin Brychta (kapitán Slavie): "Po přestávce jsme přestali hrát naši hru a celý druhý poločas byl z naší strany katastrofální, to se nesmí už nikdy opakovat. Odehráli jsme úplně odlišné poločasy, v tom první jsme plnili to, co jsme měli plnit, a ten druhý jsme absolutně nezvládli. K červeným kartám jako kapitán určitě něco v kabině řeknu, nic příjemného to rozhodně nebude. To je úplná blbost, když se hraje na tři vítězné zápasy, tak jsme se navíc ještě už v tak složité situaci zbytečně oslabili."

Daniel Klíma (Chomutov): “Dnešní zápas se nám povedl po dlouhé době na jedničku. Nemůžeme teď být ale na obláčku a pořád se koncentrovat. Bereme velmi důležitý první bod. Druhé utkání hrajeme doma a tam nás určitě poženou skvělí fanoušci, kteří chodili celou sezónu.”

| Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579