Ply-off 2024 se přesunulo pod Ještěd, kam zavítal Interobal Plzeň. Tým mající ty nejvyšší ambice. Severočeši bohužel v prvním utkání padli poměrem 0:5, kdy především nula vstřelených branek byla velmi krutá k množství šancí, které hráči měli.

Tento fakt se bohužel opakoval i v rámci druhého zápasu, byť úvod byl velmi strhující. Plzeň nastřelila 3x brankovou konstrukci a Liberec neproměnil 3 ložené šance. Skóre tak otevřel v 8. minutě Vnuk a Plzeň šla do vedení. Velmi pohledný futsal sledovalo zaplněné publikum, které toužilo spolu s FTZS po srovnání. To bohužel nepřišlo a byli to pouze Západočeši, kteří se radovali z branek. Interobal navýšil své poločasové skóre na 5:0. Ve druhém dějství až tolik šancí před Vahalou k vidění nebylo a skóre upravoval pouze náš soupeř do stavu 0:8. Pozitivním faktem je rozhodně první ligový start teprve šestnáctiletého Martina Kurce.

Nutno podotknout, že rapidní rozdíl mezi oběma mužstvy byl znovu v kvalitě zakončení. Liberečtí padli i napodruhé. Série se tak přesouvá opět na Západ !!!

Ohlasy aktérů: 

Viktor Žampa (FTZS Liberec): “Myslím si, že jsme herně úplně nepropadli, ale špatně jsme bránili standardní situace. Buď jsme špatně stáli nebo jsme tam byli pozdě. Špatná zodpovědnost při bránění. V útoku nám chybí taková ta chladnokrevnost. Moc v těch šancích přemýšlíme a pak zvolíme špatné řešení. Taky musím vyzdvihnout výkon Vahyho. Pochytal nám spoustu šancí.”

Daniel Vik (FTZS Liberec): “Atmosféra byla úplně suprová. Bylo to znát, že přišla plná hala. Hrálo se mi s takovou podporou skvěle. Byl bych moc rád, kdyby tolik lidí chodilo i v příští sezoně.”

Tomáš Buchta (Interobal Plzeň): "Začátek byl pro nás stejný jako v Plzni. Soupeř měl několik šanci, ale nevyužil. Pro nás to pak bylo důležité, že jsme vystřelili první branku a následně přidávali další. Zapas jsme ale kontrolovali."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577