Zápas začal očekávaným tlakem Východočechů. Záruba ani André ještě na brankáře Večeřu nevyzráli, na konci 4. minuty se však již o změnu stavu postarala levačka Evertona. Krátce po rozehrání spálil tutovku Igor a pumelice Záruby skončila na tyči, aby na 2:0 navýšil David Drozd. Po záplavě dalších příležitostí se skóre měnilo zase v 10. minutě po zakončení Evertona.

Krátce poté ještě s chutí hrající brazilský obránce rozezvučel brankovou konstrukci. Jednoznačný scénář pokračoval i nadále a také Koudelka korunoval svůj velmi dobrý výkon brankou. Pátý gól přidal Slováček a na poločasových 6:0 následně upravil Igor. Nutno dodat, že Chrudimští hráli opravdu s chutí a natěšeným divákům předvedli krom branek i několik parádiček, kdy si z hostů několikrát udělali tréninkové kužele. Jihomoravanům povolili v tomto poločase vážněji ohrozit brankáře Victora pouze dvakrát! Prostě, domácí futsal bavil.

Po změně stran prostřídali Vlci gólmany a novice Pšurného hned prověřil André. Z protiútoku o sobě dal poprvé vědět i soupeř, Kratochvíl ale nastřelil jen tyč. A chvíli poté již se zase po střele Záruby navyšovalo skóre na té „správné straně“. Když pak ve 27. minutě podběhl brněnský brankář dlouhý výhoz Victora, nebyl pro Pavla Drozda problém upravit vedení na 8:0. Poté prostřídal trenér Alecio sestavu a jen pár vteřin na palubovce stačilo veteránu Marešovi, aby se také on zapsal mezi střelce. Krátce nato rozezvučel David Drozd tyčku a oblouček Igora vykopl Chroust z prázdné branky, a tak se na kulatý desátý úspěch čekalo do 37. minuty, kdy se prosadil další ze střídajících hráčů Krotil. O minutu později pak upravil David Drozd skóre na 11:0 a pečetil tak zasloužený postup svého týmu do semifinále.

Ohlasy aktérů:

Tomáš Koudelka (FK Chrudim): „Nebál bych se říct, že dnes jsme na hřišti dominovali. Soupeře jsme v prvním poločase nepouštěli skoro do žádné šance, vstřelili jsme velké množství branek, i když si myslím, že kdybychom proměnili každou třeba čtvrtou šanci, tak výsledek mohl být daleko vyšší. Teď se musíme dobře připravit na semifinále."

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Gratuluju Chrudimi k postupu. Klobouk dolů před našima klukama, co dnes hráli po jejich náročném denním programu. Doufám, že zkušenosti z play-off dokážeme zúročit v příští sezoně a posuneme se zase dál."

|STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132