Zápas začal slavnostně, když těsně před jeho začátkem převzal z rukou kapitána týmu Matěje Slováčka dres s číslovkou dvě stě padesát útočník Pavel Drozd, a to za vstup do „Klubu 250“ za stejný počet vstřelených branek.

Samotné utkání zahájili domácí, v jejichž sestavě chyběl nemocný Mareš i služebně odjetý Záruba, aktivně a ve 2. minutě mohl otevřít skóre Slováček, nastřelil však jen levou tyč. O tři minuty později nasměroval André míč podobně, jen tentokrát orazítkoval pravou konstrukci. Jinak ale Severočeši pozorně bránili a moc příležitostí k zakončení Chrudimi nedávali. V 8. minutě pak přišel šok, když nástřel brankáře Džudža usměrnil lehkou tečí do sítě Jaroslav Zápotocký.

A aby toho nebylo málo, krátce poté běžel sám na gólmana Victora Jiří Zápotocký, naštěstí pro Východočechy však netrefil zařízení. Zakřiknutí domácí se chvilku hledali, než v 10. minutě po nezištné nahrávce od bratra Davida zahájil Pavel Drozd cestu za další střeleckou metou (1:1). A uplynulo jen 33 vteřin a Max umístěnou střelou z dálky poslal svůj tým do vedení. Za další dvě minuty přidal třetí gól André a hosté si museli vzít oddechový čas. Průběh hry se po něm sice nezměnil, ale krásná rána Slováčka ani střela Evertona do tyče změnu stavu nepřinesly a do přestávky se skóre nezměnilo.

Čtvrtá branka v síti Rapidu tak přišla „až“ ve 22. minutě, kdy Max vyzval před prázdnou klecí ke skórování Vincenza. Za minutu pak upravil na 5:1 André a střetnutí se začalo ubírat očekávaným směrem. Když ve 32. minutě završil svůj hattrick nejlepší střelec Chrudimi letošní sezony Pavel Drozd, svítil na ukazateli skóre stav 10:2. V závěru pak trenér Alecio prostřídal sestavu a na konečných 12:3 upravil výsledek svým prvním gólem v chrudimském dresu Pepa Stránský.

Ihned po skončení zápasu předali bývalý předseda SFČR Otakar Mestek a současný předseda Radek Lobo týmu FK Chrudim Pohár Otakara Mesteka za vítězství v základní části 1. Futsal ligy. Za zmínku však stojí, že se trofeje z pověrčivosti nikdo z týmu nedotkl…

Ohlasy aktérů:

Josef Stránský (FK Chrudim): „Ústí k nám přijelo s cílem zkusit udělat nějaké body a vstoupilo do toho dobře, kdy dalo první branku. My jsme se z toho ale rychle dostali, zbytek prvního poločas byl v naší režii. Navíc jsme si o pauze řekli, co zlepšit a ve druhém poločase jsme to potvrdili a dovedli zápas k vítězství."

Jaroslav Zápotocký (Rapid Ústí): "Věděli jsme, že Chrudim má teď ohromnou formu, tudíž jsme jeli uhrát do Chrudimi co nejlepší výsledek. První poločas bych řekl, že jsme s nimi drželi krok i s trochu štěstím. Druhý poločas patřil už jen Chrudimi a výsledek je takový jaký je. Pro nás je to konec ligové sezóny. V klubu jsme všichni rádi, že se udržela první liga. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás po celou sezónu skvěle podporovali."

| STATISTIKY

 

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132