Olomouc přijela do Prahy s pěti hráči, přesto odehrála zápas naplno, solidní výkon předvedl zejména patnáctiletý brankář Simon Filipský, který zabránil mnohem většímu gólovému rozdílu.

Jako první otevřel skóre ve čtvrté minutě svým prvním gólem Lukáš Kuča po Kuchtově centru z pravé strany. Snadnou dorážkou na zadní tyči tak Kuča ukončil své dlouhé čekání na první gól. Druhá branka byla vlastní. Hosté stále hrozili z protiútoků a protože se volnější tempo zápasu utkání týkalo i návratů do obrany, měli často šance. Martin Lapčík snížil na 1:2. Kuchta, Míča a Kuča stanovili poločasový výsledek na 5:1 pro Slavii.

Po přestávce se už dostali do hry další junioři. Kapitán juniorky Klaban se zapsal mezi střelce, při debutu překonal olomouckého brankáře také Kočovský. Slávisté během druhého poločasu vstřelili také 100. branku v základní části. Kuča uzavřel svůj hattrick. Olomouc se nakonec rozloučila s 1. Futsal ligou ještě jednou brankou, kterou dovezl do slávistické branky po Šipkově přihrávce Lapčík.

Slavisté si pak už jen vyslechli konečné výsledky z ostatních hal a zjistili, že je ve čtvrtfinále čeká Oxyworld Baník Chomutov, který podlehl doma Mělníku. V play off je zcela jistě čeká o mnoho levelů vyšší tempo než v posledním kole v Edenu.

Ohlasy aktérů:

Filip Klaban (Slavia): "Utkání nemělo takový náboj a rychlost jako obvykle, což je asi pochopitelné. Jsme rádi, že jsme my hráči z juniorky od trenéra dostali tolik prostoru, Lukáš Kuča protrhl smůlu a nastřílel hned hattrick, já jsem také rád, že nebudu na první gól čekat, stejně jako Denis Kočovský. Jediný, kdo se netrefil byl Aldiyar Kazbeov, ale věřím, že si to schoval na těžší zápasy."

Jan Šipka (SKUP Olomouc): "S vypětím všech sil jsme tento zápas zvládli. Výsledek je pro nás přijatelný, pomohl nám výborný výkon našeho brankáře. Rozloučili jsme se s 1.Futsal ligou alespoň slušným výsledkem."

STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579