Slavia nastoupila bez svého zraněného kapitána Homoly, poprvé v lize si připsali starty také tři juniorští mistři republiky Kočovský, Kazbekov a Slapnička. Do hry se však kvůli dramatickému průběhu nakonec nedostali.

Kadaň začala v Edenu zostra a hned v první minutě vedla 1:0, když Caio nahrál na zadní tyč Maurovi a ten míč uklidil za Žežulkova záda - 0:1. Domácí do poločasu otočili průběh a zařídili to nejzkušenější hráči - Brychta vyrovnal ve 4. minutě na 1:1. Pak v rozmezí dvou minut dvakrát sóroval Sláma - jednou po asistenci Míči a podruhé Jošta, o přestávce svítil v hale stav 3:1.

Jenže hosté se nevzdali a v průběhu druhého poločasu dotáhli stav na 3:3. Nejprve po nepřímém kopu za dvojité hraní upravil skóre Caio - 3:2 pro Slavii ve 29.minutě, pět minut před koncem po Chmelanově nahrávce vyrovnal Janošík - 3:3. Sešívaní nasadili power play, v brankářském naskočil do hry Křemen. Byl to nakonec hrající trenér, který našel způsob, jak uvolnit Havrdu a bylo rozhodnuto - 4:3 pro Slavii. Na odpoveď už hostům nezbyl čas.

Slavia už má po minulém kole jisté třetí místo, o tom, zda se utká s Kadaní, nebo Chomutovem, rozhodne poslední kolo a výsledek duelu Chomutov - Mělník.

Ohlasy aktérů: 

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jak jsem kluky chválil za dobrou obranu v minulých zápasech, tak se mi to tentokrát nelíbilo. Jsem rád, že nám na konci vyšla power play, hodně na ní na tréninku pracujeme. Nechtěli jsme ale všechno úplně ukázat, protože se s Kadaní můžeme ještě potkat v play off. Mrzí mne, že se nám nepovedlo zvýšit náskok a nemohl jsem do hry poslat mladé hráče, juniorské mistry. Prostor určitě dostanou v posledním kole."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579