Boj Žabinských Vlků o historicky první postup do prvoligového play - off představoval futsalovou šílenost. A to doslova! Nikdo před zápasem netušil, jak blízko pravdě byl předseda domácího klubu, který v předzápasovém komentáři předpokládal, že padne hodně branek. Domácí tým šel od začátku za svým cílem, v 16. minutě vedl 5:1 (Formáček 2, Chroust, Havlín, Hansl - Kasal) a zdálo se, že zápas se soupeřem, který přijel oslaben o několik opor, bude pouze otázkou skóre. V závěru poločasu ale přišel neskutečný výpadek Vlků!

Nejlepší hráč Chomutova Krok možná stanovil rekord letošní soutěže, jelikož zaznamenal hattrick během necelých dvou minut, snížil tak z pohledu hostí na 4:5. a když už se oba týmy viděly v kabinách hostující Špicar několik vteřin před sirénou vyrovnal! Do šaten se šlo za stavu 5:5 a domácí tým byl absolutně paralizován. Ani úvod druhé půle nevěstil pro Vlky nic dobrého, frustrace jednotlivých hráčů, včetně opor byla patrná a hosté behem prvních pěti minut druhé půle dokonce dvakrát vedli (5:6 a 6:7). Obrat přišel ve 26. minutě, kdy domácí Hansl vyrovnal a chvíli poté Koutný konečně strhl stav na stranu Vlků.

Ti se uklidnili, zpřesnili hru, více drželi míč a stav 8:7 trval deset minut. Ulevu přinesl pro ŽV kanonýr Havlín, který se ze střední vzdálenosti trfefil excelentí střelou do pravého horního rohu. Bylo rozhodnuto. Baník už zareagovat nedokázal a domácí tým přidal v samotném závěru ještě tři branky - 11:7.

Ohlasy aktérů:

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes to byl podobný zápas jako na podzim v Chomutově. Pro diváky super zábava, pro oba trenéry šílenost. Naštěstí tentokrát pro nás s dobrým koncem."

Ondřej Kadlec (Chomutov): “Do Brna jsme sice jeli v oslabené sestavě, ale do první půle jsme vstoupili vyrovnaně, a i přes pět obdržených gólů v krátké době jsme se vrátili do zapásu a vyrovnali do konce poločasu. Druhou půli jsme začali rychlým gólem, ale poté jsme obdrželi laciné branky a to nás stalo tři body. Zápas byl od všech odmakaný, a i přes zranění jsme v nízkém počtu dokázali celé utkání držet tempo.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Modřice

Více
Adresa Benešova 274, 664 42 Modřice
Kategorie Kategorie A
Kapacita 250
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 608577099