Samotný úvod střetnutí byl netradiční. Hosté měli výkop a hned začali s hrou bez brankáře, ve které pokračovali deset minut, tedy pokaždé když byli na míči. Této varianty však moc nebylo, protože Chrudimští nastoupili do utkání s velkou chutí a již v první minutě mohl dvakrát rozvlnit síť Everton, nejprve ale nastřelil tyč a pak mířil těsně vedle. Stav se tak poprvé měnil na začátku sedmé minuty, kdy svým důrazem vybojoval míč Vincenzo a předložil jej na zlatém podnose Igorovi. Za minutu vybuchla heřmanoměstecká sportovní hala v jásot podruhé, Slováčkovu střelu si do protipohybu brankáře Klečky srazil hrající trenér Kadaně Salák.

Po další minutce již svítil na ukazateli skóre stav 3:0, Maxův nástřel dorazil do sítě Pavel Drozd a hosté si vzali oddechový čas. Bylo jasné, že jejich úvodní taktika se sesypala jak domeček z karet. Jednoznačný ráz zápasu však „tajm“ nezbrzdil a dva góly Vincenza byly jen slabým vyjádřením poměru sil na palubovce.

Kdo si myslel, že Východočeši ve druhé půli uberou, byl rázně vyveden z omylu. Hned po 31 vteřinách hry zaznamenal svůj druhý úspěch v zápase Igor a krátce po rozehrání nastřelil tyč André. Hráči Kadaně vůbec nevěděli, kde jim hlava stojí, zejména jim dělalo velké problémy důrazné napadání jejich rozehrávky. Když se v dalším průběhu zařadili mezi střelci i David Drozd a opětovně Slováček (8:0), začal kotel chrudimských fans vyvolávat číslovku deset. Že již některým českým slovům dobře rozumí následně prokázal brazilský obránce Everton, který přidal v rychlém sledu dva přesné zásahy a vyslyšel tak skandování publika.

Desítka byla na světě a to běžela teprve třicátá minuta. Zbytek zápasu dohrávali Chrudimští v exhibičním tempu, prostřídali a když se střely Koudelky a Andrého pouze otřely o břevno, stav se změnil už jen jednou. Ve 37. minutě podtrhl konečné vítězství jedenáctou brankou André. Diváci odcházeli domů navýsost spokojeni, takový futsal se musel líbit.

Ohlasy aktérů:

Vincenzo (FK Chrudim): Byť je výsledek jednoznačný, nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Už před zápasem jsme na videu viděli, že má Kadaň řadu kvalitních hráčů, ale byli jsme na ně dobře připraveni. Počítali jsme s tím, že bude zkoušet hrát power-play, ale rychlými brankami jsme jejich snahu otupili. Celý zápas jsme hráli s maximální koncentrací a odvedli skvělou práci."

Michal Salák (trenér Kadaně): “Soupeř nám ukázal svou kvalitu. Zkusili jsme power play, ale bohužel jsme viděli, jak se dobře umí presovat v početní nevýhodě. Jak jsem řekl týmu, prohra jde za mnou a tým to musí hodit za hlavu. Naše síla se ukáže v play-off.”

|STATISTIKY

Kde se hrálo

H. Městec | SH

Více
Adresa Jiráskova 916, 538 03 Heřmanův Městec
Kategorie Kategorie A
Kapacita 150 sezení / 80 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 469695132