Hned v první minutě měl velkou příležitost kapitán slávistů Jan Homola, odkrytou branku ale minul. Také další šance patřila hostům, Filip Vaktor nastřelil prudkou ránou tyčku. V několika slibných pozicích nedokázal důrazně zakončit Tomáš Kuchta. Absence zraněného Antonína Hrdiny byla právě v těchto situacích znát.

Mělník dokázal své šance dotahovat do snadného zakončení. Ve třinácté minutě Dominik Šup po Chalupově nahrávce překonal Žežulku poprvé, slávisté ale dokázali odpovědět z podobné pozice Joštem o dvě minuty později. Do přestávky ale domácí náskok obnovili, když míč získali po tvrdém zákroku na Lukáše Kuču - ve 22. minutě přidal k asistenci gól Lukáš Chalupa - 2:1 pro Mělník.

Bezprostředně po změně stran Jošt vyrovnal po Homolově nahrávce na 2:2. Srovnáno bylo ale jen minutu, Chalupa znovu vrátil výhodu na stranu domácích 3:2. Slávisté dokázali vyrovnat potřetí - Homola znovu našel před brankou Jošta a bylo to 3:3. Domácí ale šli za vítězsvím důrazněji, jejich šance likvidoval Žežulka. Ve 37. minutě neměl proti Šupově dorážce zblízka žádnou šanci 4:3. Skóre zpečetil svojí 29. brankou v sezoně Jiří Vokoun střelou přes celé hřiště. Na výsledku 5:3 už nezměnila nic ani střela do břevna, kterou poslal při závěrečné power play hrající trenér Zdeněk Sláma.

Premiéru s přímým nasazením do utkání zažil kapitán slávistické mistrovské juniorky Filip Klaban, jeho spoluhráč Lukáš Kuča odehrál zápas v základní sestavě. Mělník vyhrál po sedmi zápasech a oživil své naděje na play off. Slavia dohraje zbytek sezony ve domácí hale, kde ji čekají duely proti Liberci, Kadani a Olomouci.

Ohlasy aktérů

Lukáš Chalupa (Olympik Mělník): "Po dlouhé době jsme zlomili nepříznivou sérii a vyhráli jsme nad velmi kvalitním soupeřem. Konečně se k nám obrátilo trochu štěstí a věřím, že nás do posledních zápasů sezony nakopne."

David Jošt (Slavia): "Dal jsem sice tři góly, ale z těch opravdou žádnou radost nemám. Hráli jsme ospale, Mělník nám nabízel výhru a my jsme si pro ni mohli sáhnout, měli jsme to zlomit. Nakonec si ale vypracovali tolik šancí, že 3:5 je pro nás ještě dobrý výsledek. Hráli jsme laxně a nesoustředěně v obraně, hrozně se nadřeme na góly a když už je dáme, tak hned inkasujeme. To ještě Honza Žežulka nejméně pět gólů chytil. Do play off musíme jít v úplně jiném nastavení."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044