Utkání se hrálo od úvodu ve vysokém tempu a bylo vidět, jak je zápas pro obě mužstva důležitý. Lepší vstup do zápasu měl ovšem Rapid, který se dostal do vedení na začátku 6. minuty po brance Jaroslava Nováka. Bohužel za další minutu vyrobil Rapid chybu v rozehrávce a Liberec srovnal poměrně jednoduše na 1:1. Ve 13. minutě předvedl parádní individuální akci Tomáš Vobořil, z jehož práce těžil dorážející Jiří Zápotocký - 2:1 pro Rapid. I tentokrát však dokázal Liberec rychle odpovědět poté, co vystihl roh Rapidu a po rychlém brejku srovnal na 2:2.

Rapid ovšem pokračoval v dobrém výkonu i nadále, bohužel nabídnuté příležitosti v další branku nepřetavil. Naopak v 19. minutě připravil po další chybné rozehrávce příležitost svému soupeři, který nabídnutou šancí nepohrdl a poprvé v utkání se dostal do vedení a to minutu před poločasem. V posledních okamžicích prvního poločasu byl k vidění také likvidační zákrok libereckého Allanzina, který však rozhodčí ocenil pouze žlutou kartou.

Ve druhém poločasu hrál hostující Liberec více z bloku a snažil se vyčkávat na chyby Rapidu. I přes gólově bohatý první poločas a další velké příležitosti v poločase druhém, se diváci dočkali další branky až ve 37. minutě. V té době už hrál Rapid ve snaze vyrovnat power-play, která i tentokrát přinesla své ovoce, když na konci dobře sehrané akce byl Jiří Novotný a srovnal na 3:3. V samotném závěru utkání dokonce sahal Rapid po výhře, bohužel střelu Ondřeje Žežulky zastavila tyč liberecké branky, a tak se oba týmy rozešly smírně po remíze 3:3.

Ohlasy aktérů

Martin Gajdoš: (Rapid Ústí nad Labem):  “Do začátku zápasu jsme vstoupili lépe my, bohužel po vlastních chybách jsme šli do šaten za stavu 2:3. Do druhého poločasu poločasu jsme nastoupili s tím, že zapas otočíme. Nakonec jsme pouze dorovnali na konečných 3:3. Za mě zasloužená remíza pro obě strany.”

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): "Podle mého názoru se jednalo o spravedlivou remízu, na obou stranách bylo velké množství neproměněných šancí. Druhý poločas jsme byli pod větším tlakem soupeře, udeřit jsme mohli z brejků. S bodem jsme spokojeni."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120