Utkání se navíc neslo v duchu velkých očekávání. První domácí střelec totiž připsal na konto Interobalu ligovou trefu s pořadovým číslem 1600. Této role se perfektně zhostil v desáté minutě utkání Kaká, a poslal tak domácí do vedení. Na první branku navázal v patnácté minutě Peter Kozár a zajistil tak Plzni příjemné poločasové vedení o dvě branky.

Faktem ale je, že se jednalo o poměrně vyrovnané utkání, kde se pomyslnými vítězi bezesporu stali gólmani. Ti eliminovali bezpočet šancí a zabránili tak futsalovému Waterloo.

Ve druhé půli jsme na první branku čekali přes deset minut. Ve 31. minutě přidal třetí branku Mikuš. To největší překvapení ovšem přišlo v zápětí. Do ostrého utkání po velmi dlouhé době nastoupil Dušan Künstner, a nastoupil opravdu stylově! Byl na hřišti velmi dobře vidět, byl aktivní, a nakonec přidal poslední branku tohoto futsalového večera. Po Vitinhovo asistenci tak upravil na konečných 4:0 pro domácí. Ti se tak v tabulce 1. Futsal ligy vrací na průběžnou druhou pozici.

Ohlasy aktérů

Dušan Künstner (hráč Plzně): "Utkání jsme měli pod kontrolou a dokázali jsme si tvořit dost šancí, za což jsem rád. Dostal jsem letos první příležitost v soutěžním utkání po zranění a byl to úspěšný návrat. Musím říct, že gólman Brna dnes chytal velmi dobře a eliminoval dost našich šancí."

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): „Chtěli jsme předvést aktivní výkon, kterým bychom zpomalili útočnou sílu soupeře. Individuální kvalita Plzně nás však zatlačila do bloku, ze kterého se nám těžko dostávalo směrem nahoru. Plzeň si své vedení po celé utkání kontrolovala, a proto nezbývá nic jiného, než jí pogratulovat k vítězství.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827