Slavia měla v úvodu několik dobrých střeleckých pozic, ze kterých ale nedokázala domácího brankáře Nejedlého překonat. Skóre otevřel v osmé minutě prudkou umístěnou ránou ze střední vzdálenosti Křemen a hosté šli do vedení. Nadšeně bojující domácí však hned za minutu po rozehrávce rohového kopu srovnali - Klíma našel přesně na zadní tyči nabíhajícího Gedeona, který poslal míč zblízka do sítě. Hned o další minutu později Schreiner dokončil kombinaci Baníku na jeden dotek před slávistickou brankou a zvýšil na 2:1. Minutu před pauzou předvedli sešívaní nejpovedenější akci večera, když navrátilec Jošt našel na zadní tyči kapitána Homolu a ten srovnal na 2:2.

Po přestávce znovu dvěma slepenými góly udeřili domácí, které za vítězstvím hnalo početné publikum. Po podobně dotažených kontrech s přečíslením skóroval podruhé Schreiner ve 25. minutě a o minutu později Doleček zvýšil vedení na 4:2. Navíc bývalý slávista Klíma nastřelil tyč Žežulkovy branky. Chomutovští pak obětavě čelili dlouhé power play slávistů, jejichž střelecké pokusy ale k radosti hlediště spolehlivě likvidoval brankář Nejedlý. S rychle ubývajícím časem už bylo jasné, že nasazení a bojovnost přinesou svěřencům trenéra Jana Briče zasloužené tři body, které potvrdí jejich pátou příčku v tabulce. Slavia potřetí za sebou prohrála a po reprezentační pauze bude muset připravit rychlý restart své formy.

Ohlasy aktérů

Jan Brič (trenér Chomutova): "Dnešní zápas nám vyšlo skoro vše, co jsme si před zápasem řekli. Je pravda, že proti Slavii v domácím prostředí, kde nás kupředu hnalo skoro 500 diváků, se hrálo skvěle, troufnu si říct, že diváci byli naším šestým hráčem na hřišti. Skvěle nám zachytal Nejedlý, jehož dnešní výkon byl asi nejlepší v sezóně a právem si zasloužil pozvánku do repre. Všichni dnes jezdili po zadnici a skvěle jsme bránili závěrečnou power play soupeře a myslím si, že dnešní vítězství jsme si zasloužili a opět si potvrdili, že když dáme do zápasu sto procent, tak jsme schopni hrát téměř s každým. Zároveň musím pochválit rozhodčí, kteří předvedli skvělě ukočírované vyhecované utkání. Největší poděkování patří všem divákům, kteří byli skvělí a hnali nás za vítězstvím.”

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem strašně zklamaný, myslel jsem si, že nás výkon proti Chrudimi nakopne správným směrem, stal se ale naprostý opak. Podcenili jsme to, hráli jsme všechno bez pohybu, nasazení, jakoby se nemohlo nic stát. Měli jsme v nohou těžký pondělní zápas, ale to nemůže přece hrát tak velkou roli. Dostali jsme velkou facku, která nás alespoň postaví pořádně oběma nohama na zem. Tohle budu hodně dlouho kousat. Byl to naprosto příšerný výkon. Chomutov si šel za vítězstvím a vyhrál naprosto zaslouženě."

| STATISTIKY

 

Kde se hrálo

Chomutov | MSH

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 700 sezení / 350 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 474651126