První velkou brankovou příležitost zápasu měl Martin Zdráhal to dostal míč proti noze, ale nechal jenom vyniknout gólmana hostů. Pak bylo k vidění několik zajímavých pokusů na obou stranách. Branka ale do desáté minuty nepadla. To se změnilo až na začátku té 11., Helas dostal míč na pravou stranu. Tam byl nepokrytý JAN HAVEL, který poslal mezi nohama brankáře míč do sítě - 1:0. S přibývajícím časem, kdy bylo k vidění  několik snah o srovnání Vlků,  ale i navýšení vedení domácích se v polovině 16. minuty stalo to druhé.  Helas se v závěru prvního dějství ujímá dvoubrankového vedení po pěkné souhře. Tu zakončil z levé strany MARTIN SMĚŘIČKA střelou na zadní tyčku - 0:2. O minutu a půl později mohlo být vymalováno. Pavel Matejov pohotovou střelou z levé strany po rohu orazítkoval obě tyčky branky Vlků, ale pak si to míč namířil znovu do hry. Skóre se tak v první polovině utkání měnilo jen dvakrát. 

Začátek druhého poločasu vyšel lépe hostům. Ti tlačení touhou vyrovnat měli k jejich cili několik zajímavých možností.  Jenže branka nakonec padla na druhé straně. V čase 28:19 PAVOL MATEJOV běžel po levé straně a pak poslal míč křižnou střelou k zadní tyčce - 3:0. O minutu později to znovu bylo o dvě branky. Vlci se dostávají na střeleckou tabuli po rychlém kontru. Hansl běžel po pravé straně a procpal míč na zadní tyčku. Tam byl nepokrytý DOMINIK HAVLÍN, jenž poslal míč do odkryté části branky - 3:1. V polovině 32. minuty Helas jde už do tříbrankového vedení. Chráscina si nerozuměl s brankářem a PAVOL MATEJOV doklepl míč do branky hostů - 4:1. V 37. minutě se pak uzavřel gólový účet zápasu. Domácí jdou do čtyřbrankového náskoku v závěru utkání. MARTIN ZDRÁHAL zachytil na pravé straně balon po nepřesnosti Vlků a poslal jej svou pravačkou do odkryté části branky - 5:1. Více branek už v utkání nepadlo, a tak šlo o konečné skóre utkání.

Ohlasy aktérů:

Dominik Balog (Helas Brno): „Dnešní zápas jsme zvládli velmi dobře. Soupeř se snažil hrozit z protiútoků, nicméně my jsme na to byli připraveni a určovali tempo hry, proto jsme taky zvítězili 5:1. V dalším utkání nás čeká jeden ze dvou nejlepších klubů v České republice, který se pokusíme výsledkově zvládnout.”

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes rozhodlo hlavně naše neproměňování šancí, s jedním vstřeleným gólem se vyhrát nedá."

|STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152