Liberečtí měli včerejšímu soupeři rozhodně co vracet. V prvním vzájemném duelu padli svěřenci trenéra Vrabce 3:8 a tak bylo o motivaci postaráno. Soupeř bez brazilských akvizic přistoupil k utkání s jasnou taktikou. Odpočívat ve hře v pěti a doufat, že netrpěliví domácí tuto hru neubrání. Opak byl ale pravdou. Liberec byl na tento způsob hry velmi dobře nachystán. Soupeři dovolil pouze pár ojedinělých akcí a po celých 40 minut diktoval tempo hry.

Skóre otevřel ve 14. minutě chytrou ranou JELÍNEK a tím otevřel na Dukle střelnici. Trefovali se Brazilci ve službách FTZS. Dvakrát se radovala nová posila RODRIGUES. Jednou procedil Klečku ALLANZIN. Branku si připsal kapitán ŽOČEK. Chyby ve střídání brankářů využil VYČÍTAL a v neposlední řadě si nádhernou branku přes celé hřiště připsal brankář VOGT. Kadaň rozvlnila síť pouze jednu a to na 4:1 ze sálovek Saláka.

Liberec tak zvládl důležitý domácí zápas, dotáhl se v tabulce na své konkurenty a může se tak v poklidu připravovat na další duel proti Olomouci. Kadaň se už musí v tabulce dívat pod sebe na týmy, které si brousí zuby na její místo v play off.

Ohlasy aktérů

Dominik Vogt (brankář a střelec FTZS Liberec): “Jsem spokojený s výkonem všech, co dnes byli na hřišti. Byli jsme kvalitně připravení. Proti Chomutovu jsme se trápili v zakončení, ale dnes jsme to napravili víc než dobře. Jsem na kluky pyšnej, že jsme to dnes zvládli.”

Jaroslav Holman (hráč Kadaně): “Dnes jsme vsadili na power play, kterou jsme trénovali. Bohužel nám v utkání nevycházela a z Liberce jsme odjeli s nulovým bodovým ziskem.”

STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577