Páteční utkání bylo prvním zápasem těchto soupeřů v hale Sluneta a i to měl být impuls k prolomení nepříznivé série Rapidu s tradičním účastníkem nejvyšší soutěže. Od začátku utkání mohli přítomní fanoušci vidět opatrnou hru z obou stran, když oba celky držely míč dobře na svých sálovkách. První vážnější příležitost měl k dispozici Rapid, který po malé domů Helasu zahrával nepřímý volný kop, na jehož konci byl ve 3. minutě kapitán Martin Gajdoš a otevřel účet zápasu - 1:0. Helas však dokázal rychle zareagovat, když v 6. minutě unikl osobnímu bránění při rohovém kopu slovenský reprezentant Martin Směřička - 1:1.

Rapid si pomáhal ve hře také s brankářem Jan Grümannem, toho však využil v 9. minutě hostující brankář Klimek, který přes celé hřiště překonal svého kolegu v brance Rapidu a poslal tak Helas do vedení 2:1. Diváci v dalších minutách sledovali i nadále vyrovnanou podívanou a v 15. minutě se srovnalo také skóre. David Černý byl brankářem Klimkem nedovoleně zastaven v pokutovém území a následnou penaltu sám proměnil - 2:2. Konečné slovo v prvním dějství měl však nakonec jen přece Helas, který využil zásluhou Martina Směřičky chytrou akci - 3:2 pro Helas.

Druhý poločas se nesl v duchu pozorné obrany Helasu a snahy Rapidu o vyrovnání. V první části druhého poločasu měl Helas několik příležitostí na zvýšení náskoku, ale dobrou práci odváděl při své premiéře již zmíněný brankář Jan Grümann. S přibývajícími minutami navíc Rapid zmáčkl svého soupeře na své polovině, ale vyložené šance si nevypracoval. A tak se ujala až ve 38. minutě přihrávka Davida Černého na Tomáše Vobořila, který chytrým zakončením srovnal na 3:3. Rapid měl následně dvě velké příležitosti na otočení skóre, branku však nevstřelil, a tak utkání skončilo spravedlivou remízou 3:3.

Premiéru v 1. Futsal lize si v tomto utkání připsala rozhodčí Věra Soukupová. 

Ohlasy aktérů:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Po prohraném prvním poločase jsme se ve druhé půli snažili více rozhýbat hru a zhruba od 30. minuty jsme postupně zvyšovali tlak a vytvářeli si šance. Podařilo se nám proměnit pouze jednu, v tlaku jsme pokračovali až do konce zápasu. Další gól se nám již vstřelit nepodařilo a dělba bodů je podle mého názoru zasloužená."

Martin Gajdoš (Rapid Ústí): "První půle byla herně vyrovnaná na obě strany. Vytvářeli jsme si dost šancí, které jsme bohužel neproměňovali. V druhém poločase jsme zvyšovali tlak, který vyústil v konečný výsledek 3:3. Na závěr bych vyzdvihnul výkon Grümanna, který se ukázal ve skvělé formě."

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): "O výsledku rozhodl menší počet hráčů, my navíc máme velkou marodku. Druhý poločas jsme dohrávali na morál. Je škoda, že jsme se takto přibrzdili. Zápas jsme mohli zvládnout za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání musíme být s bodem spokojení."

Martin Směřička (hráč Helasu Brno): „Do zápasu v Ústí nad Labem jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě a byli jsme nuceni hrát na méně hráčů se zraněními a po nemocech. I přesto se zápas pro nás vyvíjel výsledkově fajn. V prvním poločase, nebýt přímého kopu a penalty, jsme hráče soupeře nepouštěli do šancí a dostali jsme se do vedení. V druhém poločase bylo cítit, že nám docházejí síly a nedokázali jsme déle podržet balón na soupeřově polovině — z toho pramenil taky větší tlak soupeře a vyrovnávací gól v závěru zápasu.”

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120