Plzeň od začátku zatlačila Slavii do obranného bloku, ze kterého se sešívaní dostávali jen sporadicky díky dlouhým přenesením hry. Přesto se hostům dařilo udržet bezbrankový stav až do 16. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal k míči po odstrčení Hrdiny oběma rukama Lukáš Rešetár a otevřel skóre - 1:0. V poslední vteřině prvního poločasu pak do té doby solidně hrající Jan Žežulka chytil do obou rukou lehkou hlavičku od Kaká, střetly se mu však myšlenky a míč chtěl ještě rozehrát. Při tom mu ale míč odskočil za záda do sítě - 2:0 pro Plzeň.

Po přestávce se výkon slávistů přece jen trochu zlepšil, přesto ve 24. minutě inkasovali potřetí, když Rick s Kaká dotáhli útok dva na jednoho ke snadnému zakončení do prázdné branky - 3:0. Stejně jako v prvním poločase nasbírali Plzeňští poměrně rychle pět faulů, ale slávisté si nedokázali šestý faul vynutit. To se povedlo po pátém faulu červenobílých Interobalu, Kaká ale ve 32. minutě ze značky 10 m přestřelil. Zápas se dohrával za slávistické power play. Nejprve Hrdina snížil na 1:3. Jenže pak v rychlém sledu Slavia třikrát inkasovala, dvakrát do odkryté branky zamířil Kaká, který uzavřel hattrick, jednou Tomáš Vnuk - 6:1 pro Plzeň.

Hosté z Prahy ještě jednou dohráli power play ke skórování, když se trefil podruhé Hrdina. Poslední slovo ale patřilo v závěru Interobalu, diváci tleskali reprezentanovi Vnukovi, který svoji druhou brankou uzavřel skóre na 7:2.

Ohlasy aktérů

Ondřej Vahala (Interobal Plzeň): "Myslím si, že jsme utkání zvládli dobře. V první půli jsme Slavii do ničeho nepustili a kontrolovali jsme průběh. Ve druhé půli jsme možná trochu přestali hrát, ale i přes to jsme dosáhli na velmi dobrý výsledek."

Antonín Hrdina (Slavia): "První poločas byl od nás tragický, udělali jsme hodně individuálních chyb, ale o výsledku podle mne rozhodla fyzická připravenost soupeře. Ukázalo se nám to, na čem všem musíme pracovat. Chybí nám kondice, bylo znát, že má Plzeň mnohem víc natrénováno. Moje dvě branky? Byly z power play, kterou máme nacvičenou, ale zase jsme z ní třikrát inkasovali a bylo to po našich individuálních chybách. Na druhou stranu je dobře, že jsme také dvě branky dokázali dát."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827