Moravské derby začalo postupným oťukáváním soupeřů. V polovině deváté minuty přišla první branka utkání. Helas měl k dispozici aut na pravé straně, který šel na Zdráhala. Ten poslal míč na levou stranu. Tam byl zcela volný JIŘÍ MUŽÍK, jenž poslal míč do odkryté části branky - 1:0. O 25 vteřin jdou domácí do dvoubrankového vedení. Směřička poslal z rohu balon parádně na osu, tam byl nepokrytý MARTIN ZDRÁHAL. Ten se opřel do míče svou levačkou a ten pak zaplaval k tyčce branky Hanáků - 2:0. V polovině 13. minuty se zdá, že to bude pro domácí klidné utkání. Helas jde totiž už do tříbrankového vedení. TOMÁŠ POUL byl sám na ose a pak jen doklepl parádní přihrávku Zdráhala z pravé strany do branky - 3:0. Minutu na to ale v brankovišti dochází ke střetu brankáře Klímka s jedním z hostujících hráčů a ozývá se píšťalka rozhodčího. Autorem následné branky z pokutového kopu je JAN ŠIPKA. Ten poslal balon do horního rohu branky Helasu - 1:3. Olomouc se nevzdává a bojuje dal. Brázdil ukázal dobrý přehled, když z pravé strany poslal balon na osu. Tam byl zcela nepokrytý FILIP KMÍNEK, jenž propálil pumelicí všechno, co mu stálo v cestě - 3:2. Pak bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale do poločasu už se skóre nezměnilo.

Ve druhém poločase bylo znát, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu a pomocí soupeři k brance. Na začátku 29.minuty přišla druhá žlutá a tedy i červená karta pro Martina Zdráhala. O půl minuty později mohli hanáci přesilovku využít. Klímek už byl překonán, ale Olomouc z levé strany nastřelila jenom tyčku jeho svatyně. Pár vteřin před vypršením třicáté minuty to mel Šipka na lopatě, ale neprostřelil z levé strany chumel hráčů. Těsně po začátku 34. minuty se ale domácí prosazují do odkryté branky. Při hře hosti bez brankáře trefil KLÍMEK prázdnou protější klec Hanáků - 4:2. 35. minuta a TOMÁŠ POUL poslal balon z levé strany do prázdné branky Olomouce - 5:2. Časomíra ukrojila poslední vteřiny z 37. minuty a Domácí jdou v závěru do čtyřbrankového vedení. Svoboda poslal z pravé strany balon před branku, tam byl nepokrytý JIŘÍ MUŽÍK, který poslal balon do odkryté části branky - 6:2. Dvě a půl minuty před koncem utkání se ještě jednou trefují hosté. DAVID LOŠŤÁK dostal přihrávku na pravou stranu a poslal balon hlavou do horního rohu branky - 6:3. To je pak skóre, které bylo na světelné tabuli po vypršení času určeného pro toto utkání.

Ohlasy aktérů

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): „Průběh utkání navázal na předchozí vzájemné zápasy, ve kterých jsme si vždy svůj výkon a postavení zkomplikovali. Jelikož jsme se závěrem roku zbytečně bodově přibrzdili, je pro nás v současné situaci zisk tří bodů důležitější, než předvedená hra.”

Radek Janečka (hrající trenér Olomouce): "Do utkání jsme vstoupili zle a stav byl 0:3. Což nás paradoxně nakoplo a do poločasu jsme snížili na rozdíl jednoho gólu. Do druhého poločasu jsme vstoupili o dost lépe, bohužel vyrovnat se i přes řadu šancí nepodařilo. V závěru soupeř trestal naše chyby a rozhodl o výsledku utkání."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Brno | Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 2900 diváků
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch palubovka
Telefon 541212152