S průběhem prvního poločasu nebyl trenér Sláma příliš spokojený, slávisté se dopouštěli nedůsledností v obraně a pouštěli soupeře do šancí. Přesto první dvě branky dali jeho svěřenci – v sedmé minutě dotáhl kontr Jan Křemen a o deset minut později zakončil Havrda kombinaci Křemena a Jana Homoly. Slavia vedla o přestávce 2:0.

Rapidu se podařilo po změně stran snížit, když se ve 22. minutě před brankou nejlépe zorientoval Ondřej Žežulka, který překonal svého bratra – 1:2. Slávisté odpověděli rázně, během čtyř minut Ševčík, Míča a Hrdina navýšili náskok hostů na 5:2. Ve 28. minutě Rapid znovu snížil po brance Martina Gajdoše – 2:5. Také tentokrát přišla odpověď v podobě řady branek, během tří a půl minuty od třicáté první minuty uzavřel Míča hattrick a podruhé se trefili také Křemen a Havrda, a tím stanovili také konečný výsledek 9:2 pro Slavii.

Ohlasy aktérů

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Mrzí mě, že po herně povedeném prvním poločase se nám nepodařilo proměňovat brankové příležitosti. Slavia odskočila na dva góly, na které jsme reagovali až ve druhém dějství. Bohužel po snížení na 1:2 jsme začali více riskovat, soupeř nás potrestal v rozmezí čtyř minut třemi góly. Na to jsme již nedokázali odpovědět. Po vánoční přestávce se musíme připravit na naše důležitá utkání."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "První poločas byl na šance vyrovnaný, na můj vkus jsme dělali až moc chyb v obraně, dopředu to bylo lepší. Dali jsme dva góly, ale kdyby je dal Rapid a bylo to 2:0 pro ně, nikdo se nemohl moc divit. V druhém poločase jsme se na druhou stranu strašně zvedli, sice jsme inkasovali, ale výkonem jsme si už vítězství zasloužili."

| STATISTIKY

Kde se hrálo

Ústí n/L | Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 200 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka
Telefon 725120120